zoveel doenlijk de originelen van de gewenste stukken af te geven. Deze zegden toe, de originele kadastrale bescheiden te zullen over dragen en van het Grundbuch authentieke afschriften te zullen verstrekken. De overdracht van een en ander heeft inmiddels haar beslag gekregen, (van de Grundbuchbescheiden ontbreken nog slechts die, welke betrekking hebben op de correctiegebieden ten Zuiden van Roermond. Deze stukken zullen bij het verschijnen van dit artikel wel reeds zijn ontvangen). Ook vragen, welke rijzen ten aanzien van de heffing der grondbelasting kunnen thans wor den bezien. Onderzocht wordt of de Duitse gegevens voldoende materiaal inhouden voor het bepalen van de belastbare opbrengst der onroerende goederen en in hoeverre er aanleiding bestaat van de bepalingen van de Wet op de Grondbelasting af te wijken. Hiervóór is opgenomen een bladzijde van het „Bestandsver- zeichnis", waarin verwezen wordt naar het volgnummer van het Grundbuch, waarin ook de kadastrale kenmerken voorkomen (kol. 3 a en b) en waar kol. 3c en d respectievelijk verwijzen naar de legger (Liegenschaftsbuch, Mutterrolle) en naar de Gebaude- steuerrolle. In de le afd. staan de namen der eigenaren. Veranderingen worden rood onderstreept, de 2e en 3e afd. behoeven geen uitleg. Geleidelijk wordt nu het Nederlandse kadaster ingevoerd. Men kan zeggen, dat de moeilijkheden alweer tot het verleden behoren. De beschikking van 16 November 1949, no. 101 (Instructie ter uitvoering van de Grenscorrectiebeschikking Financiën IV) regelt de vorm en de administratie van de ter in- en overschrijving aan geboden stukken, welke op bovenbedoelde gebieden betrekking hebben. Splitsing van de eigendom van een gebouw in appartementen. (Wijzigingen van het B.W.) In het gewijzigd ontwerp van Wet, behelzende voorzieningen omtrent de splitsing van de eigendom van een gebouw in apparte menten, dat op 18 Juli j.l. zonder hoofdelijke stemming door de Tweede Kamer is aangenomen (over het oorspronkelijke ontwerp schreven wij in dit Orgaan van Juni 1947) vinden wij verschil lende onderdelen geheel anders geregeld. Deze wet voorziet in een zeer dringende behoefte, daar op ver schillende plaatsen (in Rotterdam wel in bijzondere mate) woon complexen met afzonderlijke appartementen verrijzen. De Staatscommissie tot herziening van de Nederlandse burger- 189

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 21