Grenscorrecfiewef 1950 Ondanks de in het Voorlopig Verslag op dit wetsontwerp ge uite bezwaren mag worden gezegd, dat de indiening in het alge meen met instemming werd begroet Het wetsontwerp is in de vergadering der Tweede Kamer van 22 Mei 1951 zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Art. 3 somt de gebieden op met de indeling bij de verschillende Nederlandse gemeenten. Een omschrijving van de grens tussen Duitsland en de correctie- gebieden is opgenomen in een bijlage van het ontwerp van wet". Voor de kadastrale dienst zijn vooraf de hier volgende wets artikelen van belang: Art. 25. 1. De boekingen en doorhalingen, welke in het Grond boek gedaan zijn vóór het in artikel 1 bedoelde tijdstip, worden geregeld door het tevoren geldende recht. Wijziging van het Grondboek na dat tijdstip is zonder rechtsgevolg. 2. Zolang en voor zover het Nederlandse kadaster nog niet in gebruik is gesteld, kunnen bij algemene maatregel van bestuur in afwijking van de wet voorzieningen worden getroffen voor de gevallen, waarin het gebruik van kadastrale gegevens en beschei den is vereist, en voorschriften worden gegeven omtrent vorm en inhoud van de stukken, die bestemd zijn om te worden geboekt in de openbare registers. Art. 26. De rechten van voorkoop, zakelijke lasten (Reallas- ten), grondschulden en renteschulden, vóór het in artikel 1 be doelde tijdstip verkregen overeenkomstig de paragrafen 1094, 1105, 1191 en 1199 van het Duitse burgerlijke wetboek, worden geregeld door het tevoren geldende recht. Art. 27. Een op het in artikel 1 bedoelde tijdstip bestaand zake lijk recht, ander dan voorrecht of hypotheek, gaat door vermen ging teniet, indien het in dezelfde hand komt als de eigendom, behoudens de rechten van derden in geval van vermenging vóór dat tijdstip. Art. 28. 1. Bij algemene maatregel van bestuur kan voorge schreven worden, dat zakelijke rechten van onroerend goed moeten worden aangemeld. 2. De regeling van de aanmelding kan geschieden bij of krach tens algemene maatregel van bestuur, met dien verstande dat de aanmelding voorshands de oorspronkelijke rechten verzekert en dat een regeling betreffende verval van recht in geval van niet- aanmelding, van de aansprakelijkheid van de Staat in verband met de aanmelding, van tussenkomst van notarissen bij de aanmelding 196

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 28