en van het honorarium van notarissen voor die tussenkomst kan geschieden bij algemene maatregel van bestuur. 3. De op de aanmelding betrekking hebbende verrichtingen van de hypotheekbewaarder geschieden kosteloos. 4. De stukken betreffende de aanmelding zijn vrij van zegel recht. Art. 29. 1. Nalatenschappen, die na het in artikel 1 bedoelde tijdstip openvallen, vererven en worden vereffend naar Neder lands recht. 2. Vóór dat tijdstip geldig gesloten erfovereenkomsten blijven van kracht. 3. Uiterste willen, welke vóór het in artikel 1 bedoelde tijdstip overeenkomstig het tevoren geldende recht zijn gemaakt doch niet zijn opgemaakt voor of door een openbaar ambtenaar (of in be waring zijn gegeven bij een openbaar ambtenaar), zijn ten aanzien van de vorm van kracht, indien de erflater binnen een jaar na dat tijdstip overlijdt. 4. De erfstellingen over de hand, welke vóór het in artikel 1 bedoelde tijdstip tot uitvoering gekomen zijn of welke vervat zijn in tevoren gesloten erfovereenkomsten, die eerst na dat tijdstip tot uitvoering komen, worden geregeld door het tevoren geldende recht. In verband met de wenselijkheid de pachtverhoudingen in het bij het Rijk gevoegde gebied zo spoedig mogelijk aan de hier te lande geldende pachtregeling aan te passen, wordt in art. 54 voorgeschreven alle bestaande overeenkomsten binnen zes maan den na het in werking treden der wet aan de Grondkamer ter goedkeuring in te zenden dan wel, zo nodig, schriftelijke vast legging te vragen. Hef sckriff in de Beroepen door B. J. LENSEN Inleiding» Weinig gebieden der kuituurgeschiedenis zijn zo aangegrepen als de ontwikkelingsphasen van het schrift. Het is bijna onmogelijk een blik te werpen op het leven der volkeren in verschillende tijdperken zonder kennis van de schrifttekens die zij gewoon waren te gebruiken om gedachten zichtbaar voor te stellen. Hoe simpel het woord schrift ook moge schijnen, wetenschap en kunst verliezen voor een groot deel hun betekenis voor het verleden, het heden en de toekomst indien de mogelijkheid om zich van schrift in de ruimste betekenis van het woord te be- 197

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 29