zich dus moeten richten naar de Franse tekst. De voornaamste talen zullen zijn het Engels, het Duits, het Italiaans en het Pools. Naast deze zijn het Tsjechisch, het Nederlands, het Deens, het Zweeds en het Servisch aanvaard als ,,langues complémentaires". Met het oog op de belangrijk hogere kosten zullen afbeeldingen zeer spaarzaam en alleen in speciale gevallen worden opgenomen. De Zwitserse afgevaardigde is aangewezen voor de coördinatie van dit werk. Hij ontvangt elke twee maanden uit de deelnemende landen een rapport omtrent de stand van de vertalingen. Voor de uitgave zal hulp worden gevraagd aan de U.N.E.S.C.O. Het Kadaster* In commissie II behandelde Gaston Godard, Frans géomètre- expert, het Franse kadaster, Sir Ernest Dawson en V.L.O. Sheppard bespraken de omvorming in Egypte van de belasting administratie in een grondboeksysteem (in 1917 bestond hier nog geen kadastraal plan), terwijl Dr. Louis Hegg een kort overzicht geeft over de betekenis van het kadaster in het algemeen. De vestiging van een internationaal bureau voor de bestudering en de verbetering van de grondregistratie-systemen is het onder werp van een rapport, samengesteld door Alphonse Eijschen, Directeur van het Luxemburgse kadaster en voorzitter van de landmetersvereniging aldaar. Van de hand van F. Schuurman, voorzitter van de Nederlandse vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde is een korte verklaring betreffende vestiging van laatstgenoemd bureau opgenomen. De afgevaardigden gaan met bestudering en oprichting van een dergelijk Bureau accoord. Oprichting zou moeten geschieden op basis van een rapport, in April 1947 door Prof. René Danger aangeboden aan de F.I.G. Het Bureau zal alle problemen op het gebied van de grondeigendom moeten omvatten. De commissie bracht ook opnieuw naar voren de in verschil lende congressen geuite wens om bij elke akte van overdracht van onroerend goed tevens een kaart van die percelen over te leggen. Daarnaast verlangt de commissie dat de beschrijving of veri ficatie van de beschrijving (aanduiding) van alle overgedragen vaste goederen door een landmeter geschiedt. Methoden, instrumenten, fotogramme trie, In de samenvattende bespreking van de conclusies van com missie III (methoden, instrumenten en fotogrammetrie) wordt ge constateerd, dat er sedert het congres in Rome in 1938, en on danks de oorlog, merkbare vorderingen zijn gemaakt in de constructie van landmeetkundige instrumenten. 218

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 50