de vertegenwoordigers behoorde o.m. Ir. F. van Schagen, die reeds enige malen waardevolle bijdragen voor dit orgaan leverde. Naast de genoemde vindt men in dit Compte Rendu nog vele wetenswaardigheden omtrent de rol van de landmeter bij de ont wikkeling van de kartografie, over het vakonderwijs en de op leiding van de landmeter in de bij de F.I.G. aangesloten landen (waarbij o.m. uitwisseling van candidaten en het gelijkwaardig maken van de landmetersdiploma's wordt bepleit), over kadastrale tarieven, salariëringen en vakbibliografieën (en de plicht om bij alle uitgaven een résumé van de inhoud te geven in het Engels of Frans, om zorg te dragen voor uitwisseling van lectuur met andere landen, om vakartikelen te publiceren in buitenlandse tijd schriften, om radio-vakvoordrachten te houden, om vakfilms te bereiden etc.). Wij aarzelen niet, hulde te brengen aan de initiatiefnemers van en medewerkers aan dit Congres. Zij hebben zeer veel ge daan voor de uitbouw van ons vak. Aan ons werk en ons streven wordt meer bekendheid gegeven. In deze hulde betrekken wij vooral Prof. Dr. Walter K. Bachmann, die als algemeen secre taris en redacteur een groot aandeel had in de samenstelling van het hier zeer kort besproken Compte Rendu Officiel. Bestudering van de inhoud is een belang voor alle vakgenoten. Warm aanbevolen! W. K. Catalogus van kaarten, uitgegeven door de Topografi sche Dienst, Westvest 9, Delft. Januari 1951. Prijs 0,90. Giro 103010. De Topografische Dienst te Delft heeft in de nieuwste Cata logus van kaarten nauwkeurig medegedeeld, welk profijt een ieder kan hebben van de verschillende uitgaven. De 4 kaartvoorbeelden, ingeplakt aan de binnenzijde van de omslag (schalen 1/200000, 1/50000, 1/25000 en een schetsuitgave 1/25000) tonen slechts voor een klein deel aan, welke prachtige resultaten deze dienst bereikte. Twee uitvouwbare bladwijzers geven op een ondergrond van de kaart van Nederland aan, hoe de te bestellen kaartbladen moeten worden genoemd. Naast de bladen in de Bonneprojectie zijn van een deel van ons land nieuwe uitgaven in de stenografische projectie te ver krijgen (formaat 140 X 50 cm). De laatste soort wordt op blad zijde 33 genoemd „Fotogrammetrische kaart des Rijks". Blijkens de nadere aanduiding is deze tot in bijzonderheden zeer nauw- 220

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 52