HERMANUS BOOM f (Landmeetkundig ambtenaar A te Arnhem) geb* te Zutphen 25 Juli 1902 overL te Arnhem 10 Augustus 1951 Berichten Het nieuwe Ambtenarenbesluit Belastingdienst* Bij Koninklijk Besluit van 12 Juli j.l. no. 14 is met ingang van 1 Juli 1951 het nieuwe Ambtenarenbesluit Belastingdienst in werking getreden. Eerst nadat het Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtenaren 1948 was afgekondigd, kon met het ontwerpen van dit besluit worden begonnen, In afwachting van de totstandkoming moesten verschillende maatregelen worden getroffen. Bij Koninklijk Besluit van 18 Augustus 1947 no. 72 werd de Minister van Financiën gemachtigd om af te wijken van verschillende in het besluit van 223 Op 10 Augustus j.l. is collega Boom plotseling overleden, Hij was een enthousiast werker, zowel voor het kadaster als in het belang van onze Vereniging en van de Personeelsvereniging (in de A.O.C. trad hij op als voorzitter). Boom is achtereenvolgens werkzaam geweest te Zutphen, Win schoten, 's Hertogenbosch, Almelo en Arnhem. In Almelo werkte hij o.m. mee aan de kadastrale toepassing van het Twente-Rijnkanaal, in Arnhem aan de totstandkoming van de ruilverkavelingen Wieringen, Venendaal, Laag Hemaal en Maurikse Wetering. In onze Vereniging was hij als Bestuurlid zeer gezien. Aan het rapport betreffende de opleiding tot en de noodzakelijke examen eisen voor Technisch Ambtenaar le klas gaf hij veel van zijn vrije tijd. Zijn liefde voor de toneelspeelkunst (hij was een gewaar deerd regisseur) leefde hij uit in de Personeelsvereniging. Het „in memoriam", van de A.O.S. gewijd aan zijn nagedachtenis, getuigt van zijn energie, zijn levenslust en zijn initiatief-vermogen. Voor ons was Herman Boom een hulpvaardige collega en een goede adviseur. Al was zijn leven kort, hij heeft zijn tijd goed besteed. Dat hij sympathie heeft verworven, bleek bij de teraardebestelling, waar enige honderden hem de laatste eer bewezen. Moge ook dit de nabestaanden enige troost schenken. Een kun dige en werkzame collega, een goed gemeenschapsmens is van ons heengegaan Zijn werkt blijft. Bij het zien hiervan zullen we nog heel vaak aan hem herinnerd worden en aan zijn arbeidzaamheid, aan zijn toewijding, aan zijn opgeruimd gemoed en aan zijn oprechte kameraadschap.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 55