bepaald aantal plaatsen (beheerder ontvangkantoor)) en de taak- onderzoeken. Deze taak- en persoonsbeoordeling zijn niet nieuw, maar in dit nieuwe A.B.B. is er naar gestreefd, die beoordeling van taak en persoon zo objectief mogelijk te doen geschieden. Naast de bestaande beoordeling door de directe chef zal door of vanwege de leiding van de dienst een onderzoek worden ingesteld, waarbij de taak van de ambtenaar uitvoerig omschreven zal worden. Ook aan de verschillende uitdrukkingen in het nieuwe besluit is in de toelichting de nodige aandacht besteed. „Zijn benoem baar" betekent: worden benoemd tenzij ongeschikt of onbekwaam; (men vergelijke de artt. 7072 van hoofdstuk IV betreffende de tekenaars en landmeetkundige ambtenaren tegenover art. 65, 67 en 68) kunnen worden benoemd" worden benoemd mits geschikt en bekwaam; worden gekozen" is alleen gebezigd in de gevallen, waar het gaat om de zuivere keuzebenoemingen. Benoeming tot landmeter bij onze dienst geschiedt eerst nadat het desbetreffende examen met goed gevolg is afgelegd. Er wordt naar gestreefd bevordering tot landmeter le klasse te doen plaats vinden zodra een jaar het maximum salaris als landmeter is genoten. Nieuw is de rang Hoofd-landmeter. Nieuw zijn ook de examenprogramma's in 48 en 50 van de beschik king van 8 Augustus 1951, no. 170 (Examenbeschikking) be treffende het examen Tekenaar van het Kadaster en het Onder zoek voor Landmeetkundig Ambtenaar A. In het opgenomen carrièrebeeld zien wij, zowel bij de Admini stratieve- als bij de Actieve dienst, de mogelijkheid van door stroming van de lagere rangen naar de middelbare eindrangen. Wat daar mogelijk is, moet ook voor ons bereikbaar worden gesteld en ons streven in de naaste toekomst zal er dan ook in toenemende mate op gericht zijn, dat ook bij ons dienstvak deze promotiekans wordt geschapen. Niet alle bestaande wensen zijn dus vervuld, maar desondanks zijn wij van mening, dat de verschillende wijzigingen en aan vullingen in velerlei opzicht verbeteringen zijn te noemen. In elk geval sluiten de thans opgenomen voorschriften meer aan bij de praktijk van onze dienst en wij durven het aan, om de eenvoudige stijl van de besluiten te loven. Het geheel is een knap stuk werk geworden. Het Nederlandse Kadaster in gebruik gesteld in gemeenten onder Winschoten en Roermond en onder de vroegere Duitse gemeenten Saeffelen en Höngen. Blijkens een bericht in de Nederlandse Staatscourant van 20 Juni j.l., no. 117 is besloten, dat met ingang van 1 Juli 1951 het Neder landse kadaster in gebruik wordt gesteld voor het gebied, dat ingevolge art. 3, lid 3 van het Grenscorrectiebesluit 1949 geacht 225

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 57