wordt deel uit te maken van de gemeenten Beerta, Bellingwolde en Vlagtwedde (liggende onder het kantoor van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Winschoten), van de ge meenten Denekamp en Losser (onder Almelo) en van de gemeen ten Ottersum, Bergen en Arcen en Velden (onder Roermond). De kadastrale bescheiden, welke hierop betrekking hebben, be rusten op de genoemde kadastrale bureaux, waar tevens voor het publiek ter raadpleging aanwezig zijn afschriften van de Duitse grondboekbladen. Met ingang van 1 Augustus j.l. is blijkens de Nederlandse Staatscourant van 26 Juli 1951, no. 143 het Nederlandse kadaster in gebruik gesteld voor dat gedeelte van het Drostambt Tüddern, dat vóór de toevoeging aan het grondgebied van het Rijk heeft deel uitgemaakt van de Duitse gemeente Saeffelen. Met ingang van 16 Augustus 1951 geschiedde hetzelfde voor een deel van de vroegere Duitse gemeente Höngen. De kadastrale bescheiden zijn neergelegd ten kantore van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Maastricht. Kadasterkantoor Zierikzee wordt niet verplaatst* Op vragen van het Tweede Kamerlid, de Heer Stokvis, in ver band met de geruchten omtrent de verplaatsing van de Inspectie der Registratie en Successie en het kantoor van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Zierikzee (door welke ver plaatsing de ingezetenen van het eiland Schouwen en Duiveland ernstige nadelen zouden ondervinden) heeft de Minister van Financiën geantwoord, dat deze geruchten niet juist zijn. Hij heeft niet het voornemen, de genoemde kantoren naar elders over te brengen. Algemene Vergadering V*T*A*K. De Algemene Vergadering van de Vereniging zal worden ge houden te Utrecht (N.V. Huis, Oudegracht) op 13 October a.s. Overeenkomstig art. 8 van de Statuten treedt de voorzitter W. Koopmans af. Hij is niet herkiesbaar. Er moet een lange agenda afgewerkt worden. Op een druk be zoek wordt gerekend. De regelingscommissie verzorgt eventueel ook het logies (Adres: de Heer A. Ringenaldus, Duifstraat 8, te Utrecht) Nieuwe aanvragen Ruilverkaveling* De Centrale Cultuurtechnische Commissie deelt mede, dat van Gedeputeerde Staten der Provincie Utrecht is ingekomen een aan vraag van het Hoofdbestuur van het Utrechts Landbouwgenoot- 226

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 58