Personeelsvoorschriften. Aflevering I (in schroefband) N.V. Uitgevers-Maatschappij A. E. Kluwer. Pr. 9,90. Van de N.V. Uitgevers-Maatschappij A. E. Kluwer te Deventer ontvingen wij aflevering I van „Personeelsvoorschriften", bewerkt door P. H. Pesman, Hoofdinspecteur van 's Rijksbelastingen en A. Bouman, Hoofdcommies aan het Ministerie van Financiën. Dit nieuwe deel XVIII van de Fiscale Encyclopaedie onder redactie van J. de Willigen, Directeur van 's Rijksbelastingen en Domeinen geeft ons, in vier onderdelen, achtereenvolgens: I. de Ambtenaarswet 1929; II. het A.A.R. met Ambtenarenreglement Belastingdienst; III. het Ambtenarenbesluit Belastingdienst met Examenbeschikking en de Instructies Rijkscursussen; IV. Arbeids- overeenkomstenbesluit met de Instructies Schrijvers en Meet- arbeiders; V. Chronologische tafels, Alphabetisch register en vol ledige inhoudsopgaaf. (Deze tafels en inhoudsopgaaf betreffen het gehele deel.) Van genoemde onderdelen is het onder III vermelde thans ver schenen. Zoals wij dat van de Uitgevers-Maatschappij Kluwer reeds meermalen constateerden, is ook dit werk „af". De prettige druk maakt het lezen tot een genoegen, de zwaardere lettertype voor de voornaamste gedeelten vergemakkelijkt het naslaan zeer. Het A.A.B., de Examenbeschikking en de Instructie Rijkscursus C.T.O. bespraken wij reeds eerder. Wij zijn er van overtuigd dat dit deel (dus met de nog te verschijnen afleveringen) een onmisbare aanvulling wordt van de vakliteratuur. Daarom zien we met verlangen uit naar de resterende voorschriften en de inhoudsopgaaf. Gemakkelijk be reikbare voorschriften en reglementen zijn noodzakelijk. De samen stellers hebben recht op onze dankbaarheid voor de veelomvattende arbeid, die nu eenmaal vereist wordt om in overleg met de drukkers tot een dergelijk resultaat te komen. Dat „Personeelsvoorschriften" zijn weg moge vinden, ook naar de kadasterkantoren en de ruilverkaveling! W. K. Aide-Memoire du propriétaire foncier, du locataire et du fermier. Edition 1951. 70 blz. Prijs 120 Fr. fr. Deze brochure is een tweede, verbeterde druk van een gelijk namige uitgave van de Franse Vereniging van Kadasterpersoneel. Hij is bedoeld als gids voor niet-deskundigen op het terrein van de eigendomswetgeving. Men vindt er alle mogelijke raadgevingen over het opmaken van akten en contracten, over huur, erfdienst baarheden, eigendomsgrenzen, gemene en niet-gemene muren, over 29

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 30