grondbelasting, rechtspraak, ruilverkaveling, zakelijke rechten, publieke en niet publieke wegen. Ook is hierin opgenomen een korte omschrijving van de rol van het Franse kadaster. Enkele tekeningen, betrekking hebbend op de gemene muur en op aanwas verduidelijken de bedoeling van de schrijver. Handleiding bij de studie voor adjunct-commies-titulair der Hypotheken en van het Kadaster» (Hypothecaire boekhouding e.a.) met bijlagen. 182 blz. Uitgave Staats drukkerij- en Uitgeverijbedrijf, 1951. Prijs ƒ4,90. Dit handige boekwerk bevat de gedrukte lessen van de rijks cursus voor de in de titel genoemde functie. Via de inhoudsopgave zijn de vele onderwerpen gemakkelijk te vinden. Ook voor de landmeetkundige dienst is dit op zeer deskundige wijze samen gestelde overzicht van alle werkzaamheden op een Hypotheek kantoor een aanwinst. Prof. Dr. F. A. Vening Meinesz, Kort overzicht der Kartografie» 2e druk met medewerking van Prof. J. M. Tienstra. 88 blz., 62 fig., Form. 15 x 23. P. Noordhoff N.V., Groningen 1950. Prijs: ingen. 2,90. Aan de 2e druk van dit bekende werk heeft Prof. J. M. Tienstra zijn medewerking verleend. Het boekje is in alle opzichten nog beter geworden. Verschillende tekstdelen zijn gewijzigd of aan gevuld en enkele onnauwkeurigheden werden weggenomen. Voorts is het boek een aantal uitstekende figuren rijker geworden. Aan het slot vinden we een duidelijk literatuuroverzicht. Berichten Examens Nederlandse Landmeetkundige Federatie 1952» In dit jaar zullen examens worden afgenomen voor landmeet- technicus, landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar. Het schriftelijk gedeelte zal worden gehouden in April, het prac- tische respectievelijk het mondelinge gedeelte in Mei of Juni. De candidaat kan aangeven in welke plaats hij bij voorkeur het schriftelijk gedeelte zou willen afleggen; de examencommissie zal hiermede, indien althans dit gedeelte niet centraal wordt afge nomen, zo mogelijk rekening houden of anders een plaats aan wijzen in de omgeving van de door de candidaat genoemde. Men kan in één jaar slechts aan één der examens deelnemen. Aanmeldingen voor deze examens moeten, onder opgave van genoten onderwijs, vakopleiding en beroep geschieden vóór 1 Februari 1952 bij de secretaris der examencommissie, de heer C. W. Moor, Landmeter van het Kadaster, Centraal Belasting- 30

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 31