gebouw Kamer 429, Puntegaalstraat Rotterdam-West, aan welk adres alle verdere inlichtingen worden verstrekt (zie ons bericht in het Julinummer 1951). Het Nederlandse kadaster in gebruik gesteld in de voormalige Duitse gemeenten Wehr, Hillensbergt Tiiddern en Gangelt* Met ingang van 1 November 1951 is het Nederlandse kadaster in gebruik gesteld voor die gedeelten van het Drostambt Tüddern, die vóór de toevoeging aan het grondgebied van het Rijk de de Duitse gemeenten Wehr en Hillensberg vormden. De kadastrale bescheiden berusten ten kantore van de hypo theken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Maastricht, waar tevens (voor het publiek ter raadpleging) aanwezig zijn afschriften van de Duitse grondboekbladen van genoemd gebied. (Nederlandse Staatscourant 19-10-1951, no. 204.) Ook voor de gedeelten, welke vroeger de Duitse gemeente Tüddern en een deel van de Duitse gemeente Gangelt vormden, zijn met ingang van 1 December 1951 de kadastrale bescheiden neergelegd te Maastricht. Als een bijzonderheid vermelden wij nog, dat de nieuwe ge meenten Elten en Tüddern m.b.t. de bevolking het volgende beeld geven: Elten had, blijkens de handige uitgave in zakformaat „Be volking der gemeenten van Nederland op 1 Januari 1951" (Centr. Bureau voor de Statistiek), op 18.70 km2 oppervlakte land (dus plassen, rietlanden etc. buiten beschouwing gelaten) 3361 bewo ners, w.o. 1603 mannen en Tüddern op 41.19 km2 land 5774 bewoners, w.o. 2814 mannen. De kadastrale gemeenten Vlieland en Terschelling onder het kantoor Leeuwarden* De kadastrale gemeenten Vlieland en Terschelling zijn met ingang van 1 Januari 1952 afgescheiden van het ressort van het kantoor te Hoorn en gevoegd bij het ressort van het kantoor van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Leeuwarden. (Nederlandse Staatscourant 2-11-1951, No. 214.) Opheffing Salariscommissie ad hoe. Installatie Centrale Commissie voor georganiseerd overleg* Op 26 November jl. kwam de Salariscommissie voor de laatste maal bijeen. De vergadering stond onder leiding van Mr. P. A. G. Ubink. Verschillende sprekers voerden het woord. Het verheugde de voorzitter, dat deze Commissie provisoir de functie van overleg- instituut gedurende zes jaren heeft vervuld. De overleg-sfeer heeft zich steeds meer ontwikkeld tot een van. wederzijds vertrouwen. Mr. Ubink bracht daarvoor namens de Minister van Binnenlandse Zaken dank aan allen, die deel hebben gehad aan het werk der 31

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 32