Er staat in Noord-Brabant nog heel wat op stapel. Zo twee blokken ten Westen en ten Oosten van de Groenendijk in het land van Megen, een gebied onder Udenhout, het Maasheser Veld onder Vierlingsbeek e.a. Als men nagaat, wat er tot nu werd voltooid, als men ziet, wat er wordt voorbereid (men denke aan de 1400 ha onder Dussen, de Werken, Eethen, Wijk c.s.) en wat er in bewerking is, dan mag met genoegen worden geconstateerd, dat er op het gebied van de grondverbetering, van de winning van nieuwe cultuurgrond, op het terrein van de afwatering, de ontsluiting en wegenaanleg, alles in het kader van de ruilverkaveling, enorm veel is gepresteerd. Deze indruk blijft, ook als men het tempo zou willen opvoeren onder de indruk van de vele ontstellende berichten over gebrek aan cultuurgrond! Ruilverkaveling blok „Meyel" aangenomen. Op de stemmingsvergadering, gehouden 12 Februari jL, onder voorzitterschap van de heer G. J. Derks, Lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Limburg, is de ruilverkaveling van het blok „Meyel", gelegen onder de gemeente Meyel, aangenomen. De oppervlakte bedraagt 1001,87.07 ha, het aantal stemgerech tigden 851. Tegen stemden 31 eigenaren, een oppervlakte verte genwoordigend van 98,33.88 ha. Ruilverkaveling blok „Smaldonken" afgestemd. De ruilverkaveling van het blok „Smaldonken", gelegen onder de gemeente Schijndel, is op de stemmingsvergadering van 21 Februari jl. afgestemd. Van de 440 gerechtigden stemden 248 eigenaren tegen. Deze vertegenwoordigden 370,62.14 ha (van de totale grootte: 552,68.03 ha). Nieuwe aanvraag om Ruilverkaveling. Van Gedeputeerde Staten der provincie Limburg is ingekomen een aanvraag van de Raad der gemeente Neer, om ruilverkaveling van een complex gronden, gelegen onder de gemeenten Neer en Roggel, ter grootte van dt 1680 ha. Opgaven mei landmeetkundige inslag Opgave XXXII. Bij het doornemen van oude jaargangen van het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde kwamen we in jaargang 46, op bladzijde 98, een artikel tegen van de hand van S. Eisinga, een uitbreiding van het vraagstuk van Snellius. 52

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 20