met een totale oppervlakte van 11955 ha werden gesubsidieerd, Aan subsidie werd toegezegd max. 6.225.000,dit is gemiddeld 74 van de geraamde totale kosten. Zes en negentig nieuwe A2~objecten (ontwateringswerken, gemeentewerken, enz.) werden gesubsidieerd, waarvan de totale kosten werden geraamd op 75 millioen gulden. Aan subsidie werd toegezegd max. 42 millioen gulden, dit is gemiddeld 57 Ten behoeve van kleinere eigenaren in de ruilverkaveling Zwindersche Veld. werd in overleg met de Rentmeester der Staatsdomeinen de Ontginnings Maatschappij ,,Het Lantschap Drenthe" voor 8 ha onderbedeeld. Iedere eigenaar werd hier één kavel toebedeeld, waarbij in ogenschouw moet worden ge nomen, dat het gebied voor ruim de helft uit woeste grond bestond en samenvoeging van de percelen niet de hoofdzaak van dit object vormde. Voor- en najaarsstormen brachten aan een object niet onbe langrijke schade toe aan wegen, waterlopen en kunstwerken (na moeizame onderhandelingen kon met de betrokken gemeente overeenstemming worden bereikt over het doen herstellen van deze schade). Vermelden we nog een interessant artikel van Ir. W. C. Visser over ,,Het onderzoek naar de private en nationale betekenis van cultuurtechnische werken". Het verslag van de Herverkavelingscommissie Walcheren, dat het boekwerk besluit, vermeldt de oprichting van een personeels vereniging van personeel van de Rijksdienst voor Landbouw- herstel en dat van het Kadaster. Ongetwijfeld zeer belangrijk! Een schoner besluit als van dit onderdeel is niet denkbaar: allen deden daar hun werk bevredigend, met lust en opgewektheid!" Foto's, tabellen, grafieken, waaronder één, uitbeeldend de tijds duur per ruilverkaveling vanaf het tijdstip van de stemming tot aan de totstandkoming (thans gemiddeld dt 4Yi jaar) en een 5-tal kaartjes, met gegevens o.a. van de oppervlakte en lengte der wegen en waterlopen voor en na de ruilverkaveling, onderbreken de tekst. Het geheel geeft ons een goede indruk van de zegenrijke sociale arbeid van de bij de ruilverkaveling betrokken instanties. Verdiep U in deze lectuur, indien U de verslagen kunt bemach tigen. A. P. M. d. G. 68

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 36