kelijke kaart door een aantal tekenaars afzonderlijk te laten uit trekken. In No. 4 vertelt J. V. van de moderne reprografische inrichting bij de hoogovens" en bespreekt Dr. J. Goebel vorderingen in de micro-documentatie". De organen van het N.G.D.R. bevatten veel wetenswaardigs. Berickten Een authentieke akte geen eis» Naar aanleiding van de vraag of, zolang voor de overdracht van onroerend goed een authentieke akte niet wordt vereist, de rechtszekerheid voldoende wordt gewaarborgd, merkt de Minister van Justitie in de Memorie van Antwoord, Rijksbegroting 1951, Hoofdstuk IV op, dat door het verplicht stellen van een authen tieke akte voor zodanige overdracht de rechtszekerheid onge twijfeld zou worden verhoogd. Dat wil echter niet zeggen, dat thans die rechtszekerheid on voldoende zou zijn gewaarborgd. De vraag kan dus niet worden beantwoord zonder daarbij de andere factoren, welke voor en tegen bedoelde verplichtstelling pleiten, in ogenschouw te nemen. Ook de Justitiebegroting 1950 (M.v.A., Tweede Kamer, pagina 7 en 8 en M.v.A. Eerste Kamer, pagina 6) spreekt over dit onder deel. Evenals toen geldt ook nu nog de mening, dat dit vraagstuk eerst kan worden bezien bij de totstandkoming van het nieuwe Burgerlijk Wetboek, waarvan de eminente en als zodanig in Nederland en in het buitenland erkende rechtsgeleerde, Prof. Meijers, het ontwerpen op zich heeft genomen. Omtrent het tijdstip, waarop dit omvangrijke werk gereed komt, is nog niets te zeggen. Het Ambtenarencentrum en het Centraal Georganiseerd Overleg Aangezien het blijkt, dat verschillende lezers niet bekend zijn met het aandeel van de Centrale van Verenigingen van personeel in 's Rijksdienst en van het Ambtenarencentrum in de arbeid van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg volgt hieronder een opsomming van de commissies, waarin de Centrale nu zitting heeft: a. subcommissie Arbeidscontractanten; b. voor het geven van richtlijnen e.d. voor perso- neelsfondsen. c. tot herziening van het Reisbesluit 1916. d. herziening Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijks ambtenaren 1948. 71

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 39