Het is in hoge mate onbevredigend, dat de zaak van het wet telijk geregelde Georganiseerd Overleg nog steeds niet in het reine is. De wensen te dien aanzien blijven wel heel lang onvervuld! Programma voor de Studie-voordrachten van het Nederlands Genootschap voor Documentreproductie» De Sectie Handel van ons Genootschap zal ook dit jaar in samenwerking met het Centraal Bureau een reeks studievoor drachten verzorgen. In deze voordrachten, welke in Amsterdam, Eindhoven, 's-Gravenhage en Utrecht worden gehouden, kunnen de deelnemers profiteren van het nieuwste materiaal. In het programmaboekje is een korte samenvatting opgenomen van de te behandelen onderwerpen, voornamelijk op het gebied van de techniek en mogelijkheden van de kantoor-offset als de toepassing van kleuren in de reprografie, snelcopieersystemen, verschillende soorten beelddragers e.d. In verband met de verschijningsdatum van dit Orgaan wijzen wij in het bijzonder op de lezingen van de Heer F. M. v. Schoone- veld over „Fotocopieën op maatvaste onderlagen", waarin zal worden aangetoond, dat we momenteel reeds beschikken over fotografische emulsies op plasticmaterialen, een Nederlandse vinding. (19 Maart Utrecht K. en W., 27 Maart Eindhoven, Oranjehotel.) Ingebruikstelling van het Nederlandse Kadaster in correctie- gebieden» (Ned. Staatse. 19 Dec. 1951no. 247.) Met ingang van 1 Januari 1952 werd het Nederlandse kadaster ingebruik gesteld voor de volgende gedeelten van het bij het Rijk gevoegde gebied: le het gedeelte dat ingevolge art. 3, lid 3, letters m, n, o1, en o2 en p van het Grenscorrectiebesluit 1949 geacht wordt deel uit te maken van de gemeenten Ubach over Worms, Eijgelshoven, Kerkrade en Vaals; 2e het gedeelte, dat thans deel uitmaakt van het drostambt Tuddern en vroeger vormde de Duitse gemeenten Süsterseel, Havert, Millen en een gedeelte van Schümm. De bescheiden zijn te raadplegen ten kantore van de hypo theken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Maastricht, behalve die welke betrekking hebben op de gemeenten Havert en Millen, welke tot nadere aankondiging kunnen worden ingezien aan het bureau van de Ingenieur-Verificateur van het Kadaster te Arnhem, Nieuwstraat 60. De ontwikkelingscursus Burgerlijk Recht en Vakwetten» Ter uitvoering van het besluit van de Algemene Vergadering zal thans, na afloop van de cursus Cultuurtechniek onder leiding 72

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 40