van de Heidemaatschappij, begonnen worden met de uitgifte van een ontwikkelingscursus Burgerlijk Recht en vakwetten. Aangezien deze cursus onder verantwoordelijkheid van het Polytechnisch Bureau Nederland door Mr. Dr. A. E. Schaeffer von Wienwald wordt samengesteld, geldt hier de regel, dat een vol gende lesbrief alleen dan wordt verzonden, indien de vragen in vorige lessen door de ontvanger uitgewerkt zijn en aan het P.B.N.A. zijn teruggezonden. Alle lessen worden dus gecorrigeerd. Hoewel dit vakonderwijs voornamelijk geschiedt in het belang van de jongeren, die „bij" willen blijven, verzuimden verschillenden nog, zich te laten in schrijven. Met 162 cursisten maken wij een goed begin, maar de deelname kan nog groter zijn. De mogelijkheid tot inschrijving blijft echter open. De onkosten bedragen f 5,70 per maand voor één les per week of f 9,30 per maand voor twee lessen per week -f~ kosten voor inschrijving, werkpapier, enveloppen en porto's. Naast algemene beschouwingen over het Recht worden be handeld de Staatsinrichting, de Grondwet, het personenrecht, zakenrecht en erfrecht, het verbintenissenrecht, de verjaring, ont eigening en eigendomswetgeving, de pacht, ruimtelijke wetgeving, Ruilverkavelingswet, Hinderwet, Wet op het Notarisambt en andere vakwetten, verschillende stelsels van grondboekhouding als Torreus Aet (Australië) en Grundbuchgesetz (Duitsland) enz. Verwijzing naar goede studieboeken bij elk hoofdstuk stelt de deelnemer in staat, op vele zaken dieper in te gaan. Ook niet-leden kunnen zich nog via het Secretariaat, Burgem. van Dommelenlaan 12 te Aalst (N.Br.), opgeven. Wij verheugen ons over het genomen initiatief, dat geboren werd uit een sterke drang naar de verwerving van meer vakkennis, Deze studiedrang heft de deelnemers op boven het middelmatige en komt de uitvoering van het dienstwerk ten goede. Opleiding tot landmeetkundige* Blijkens het prospectus van de „Leidsche onderwijsinstellingen". Rijnsburgerweg 169 175 te Leiden wordt door dit instituut o.m. opgeleid tot Landmeetkundige. De cursus, welke bij een normaal studietempo 17 maanden duurt indien de vooropleiding Mulo-B is, staat onder leiding van A. Scheffer, landmeter van het bureau voor buitengewoon landmeetkundig werk te Eindhoven. Na het volgen van deze leergang, die ingewikkelder van opzet is dan de cursus voor Landmeettechnicus (die alleen kan worden gevolgd door personen welke tenminste gedurende 100 velddagen de landmeetkunde practisch hebben beoefend) zal men „een terrein, 73

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 41