Deskundigen zullen een aantal inleidingen houden, waardoor een afgerond geheel wordt verkregen met betrekking tot de gang van zaken bij ruilverkavelingen in ons land. Een overzicht van deze inleidingen volgt hieronder: Algemene inleiding over de betekenis van de ruilverkaveling voor land en volk (Ir G. P. F. Royackers is aangezocht); a. Algemene principes en belangrijke bepalingen van de bestaande wettelijke regeling in Nederland (L. Korver); b. Uiteenzetting van de taak van de verschillende instanties, diensten en personen bij de ruilverkaveling J. Gorter); c. De voorbereiding van een ruilverkaveling (Ir A. Rienks); d. Hoe komt een ruilverkaveling tot stand? (C. Krombeen); e. De uitvoering van de cultuurtechnische werken (Ir J. A. Eshuis) f. Ruilverkaveling bezien in het raam van de ruimtelijke ordening (Ir F. P. Mesu); g. Welke tekortkomingen voelen wij nog in de Nederlandse ruilverkavelingswet? (Mr H. C. P. Korte is gevraagd). De voordrachten zullen tevoren worden gebundeld en aan de deelnemers rondgezonden. Op het congres kan dan nog een korte toelichting door de prae-adviseur worden gegeven. Op 13 Juni zijn verschillende excursies georganiseerd. 14 Juni zal worden gewijd aan een nabespreking. Uiterlijk 5 April verwachtte de Secretaris van de hoofdafdeling Ruilverkaveling der N.H.M. opgave van het aantal deelnemers, teneinde reeds vroegtijdig de nodige hotelruimte te kunnen reserveren. Speciaal voor onze leden-ambtenaren van de ruilverkavelings- dienst ligt hier een buitengewone gelegenheid, om zich van de huidige stand van de ruilverkaveling in ons land op de hoogte te stellen. Zij, die hun voornemen tot deelneming aan dit Congres te kennen geven (adres Ned. Heide Mij., Arnhem), ontvangen nog uitvoerige inlichtingen over de kosten en de organisatie. Ook de gebundelde voordrachten vrage men aan dit adres. Hoewel de sluitingsdatum 5 April bij de verschijning van deze publicatie reeds overschreden is, bestaat wellicht nog de mogelijk heid om ingeschreven te worden. Ruilverkaveling „Uffelter Esch" aangenomen. Op de op 21 April 1952 onder voorzitterschap van de heer H. Dekker, lid van Gedeputeerde Staten van Drenthe, te Uffelte gehouden stemmingsvergadering is de ruilverkaveling van het blok ,,Uffelter Esch" onder de gemeente Havelte aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 236,96,82 ha, het aantal stemgerechtigden 616. 104

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 28