Examen voor landmeetkundig tekenaar 1952, diploma N.LF. Kaarttekenen. Opgave 1. Tijd: 3]/^ uur. Gevraagd een lengteprofielwaterpassing te berekenen, en daarna het profiel in potlood te tekenen op schaal 1 200 horizontaal en 1 100 verticaal. Het profiel calqueren op calqueerpapier. Afwerken en beschrijven volgens Normblad N 449. Opgave 2. Tijd: 3x/2 uur. Van een uit luchtopnamen samengestelde kaartering schaal 1 10000 op kodatrace een topografisch kaartje te vervaardigen. Symbolen van de normbladen N 446 t/m 448. Beschrijven met draad- en blokschrift. Opgave 3. Gelijk aan de opgave kaarttekenen voor landmeettechnicus. [Oppervlakteberekening en landmeetkundige berekeningen voor dit examen zijn dezelfde opgaven als voor landmeettechnicus.] Boekbespreking Personeelsvoorschriften, afl. 3. (Algemeen Rijksambt. reglement, Ambtenarenreglement belastingdienst, Arbeidsovereenkomstenbesluit. Prijs ƒ9,10.) In een regelmatig tempo verschijnen de reeds eerder door ons aangekondigde onderdelen van de Personeelsvoorschriften. Van de uitgevers (Uitg. Mij. A. E. Kluwer te Deventer) ont vingen wij thans afl. 3 met bovengenoemde reglementen en besluiten. De druk is, evenals die van de hierbij behorende besluiten, helder en voor de voornaamste delen in het oog springend. Het geheel wordt een waardevol naslagwerk. Op verschillende vergaderingen is ons gebleken, dat men de uitgave in ambtenaars kringen zeer op prijs stelt. De sluiting (schroefband) is praktisch. Voor studerenden is het zeker een goede hulp, voor velen een groot gemak. W. K. Berichten Normalisatie van indeling en benaming van grondsoorten. Door de Hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland is ter critiek gepubliceerd de ontwerpnorm V 969: indeling en 110

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 34