benaming van grondsoorten. Signaturen en tekensymbolen (6 bladzijden, formaat A 4). In de commissie van samenstelling voor deze symbolen werd samengewerkt met vertegenwoordigers van Waterstaat, Spoor wegen, Drinkwatervoorziening, Geologische dienst en Landbouw, terwijl er tevens contact is gezocht met deskundigen op het gebied van de tropische gronden. Deze norm wijkt sterk af van de bestaande V 1567. Zij is opge bouwd op de bladen N 209, N 210 en N 213, die betrekking hebben op de indeling en benaming van grondmonsters. Dit normaalblad bevat tekens voor hoofdaanduidingen (zand, veen, grind, keileem, kalksteen, ijzeroer) gedetailleerde aanduiding van zand en grind, voorbeelden voor het tekenen van boorprofielen en terreinprofielen en aanwijzingen voor het tekenen van kaarten. Critiek op een en ander wordt gaarne ingewacht bij het Centraal Normalisatiebureau, Lange Houtstraat 13A te 's-Gravenhage, liefst vóór 1 Juni 1952. Het blad V 969 kan via de boekhandel worden besteld of recht streeks bij de Uitgeverij Waltman, Hippolytusbuurt 4 te Delft tegen de prijs van 1,25 voor de leden en 2,25 voor niet-leden. 40-jarig Ambtsjubileum bij de Ruilverkavelingsdienst» De ambtenaren van de Ruilverkavelingsdienst hebben van hun bijzondere waardering voor de jubilerende leider van de dienst, de heer J. J. Gorter, en van hun hoogachting voor zijn persoon op een wel zeer aardige wijze blijk gegeven. Gezamenlijk heeft men een jubileumnummer van ,,de Ruilver kavelingsbode", een eigen schepping van de heer Gorter, verzorgd en uitgegeven. Na een inleidend artikel van Ir J. F. Ilsen volgen in bonte rij de bijdragen van een twintigtal medewerkers. ,,Het mag als vaststaand aangenomen worden", schrijft de inleider, ,,dat geen slechte reputatie bij de bijhoudingsdienst de oorzaak was dat U voor het maken van een studiereis naar de ruilverkavelingsdienst in West-Duitsland werd aangewezen." Dat is zeer juist. Hij was een enthousiast werker en het enthousiasme voor zijn werk heeft de jubilaris nog steeds bewaard. Het blijkt wel, dat dit enthousiasme ook in de ambtenaren is gevaren. De bijdragen van vele medewerkers getuigen hiervan. Ir C. Krombeen schrijft over ,,Het persoonlijk contact bij de Ruilverkaveling", Ir M. H. Warners vertelt, dat het woord ruilverkavelings,,rente" nog telkens tot verkeerde voorstellingen aanleiding geeft. De notarissen moeten bevorderen, dat bij verkoop van percelen in een ruilverka veling de rente" door de verkoper dient te worden afgekocht. (Het is een schuldplichtigheid, die rust op het perceel.) Men laat 111

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 35