der eigendomspercelen, de uniformiteit en de nuttige aanwending van alle metingen, zowel als de tarieven regelen moest, wiens instructies alle diensten en alle bij de landmeetkundige diensten werkzame personen hadden op te volgen en die tevens de nood zakelijke juridische en administratieve voorschriften moest uit vaardigen. Volgens het besluit van 31 Mei 1935 betreffende de juiste aansluiting der grote metingen moest het „Reichsamt für Landes- aufnahme" te Berlijn voor het gehele Rijk een nauwkeurige hoogte- kaart, een Rijks-driehoeksnet en de kaarten 1 50.000, 1 100.000, 1 300.000 en 1 1.000.000 vervaardigen. Uit het zogenaamde TP-AP-voorschriftvan 1936 en het be sluit van 15 Augustus 1940 op de netten van vaste punten ont stond het Rijksnet van vaste punten. Er werden spoedig daarna Hoofdmeetafdelingen ingesteld (wet van 18 Maart 1938). De bureaux van deze afdelingen hadden tot taak: le. zorg te dragen voor de inrichting en de bijhouding van het Rijksdriehoeksnet, het net van vaste punten en de hoogte metingen 2e. het bewerken, de bijhouding en het drukken van kaart werken, t.w. de Duitse grondkaart 1 5000 met eigendomsgrenzen en hoogtelijnen, in voorkomende gevallen (als eerste stap) ook de kadasterkaarten zonder hoogtelijnen en de topografische kaart 1 25.000. (Een blad van de grondkaart bevat een oppervlak van 2 km bij 2 km en is volgens de Gauss-Krüger coördinaten begrensd. Het is dus een roosterkaart.) 3e. de uitvoering van de andere opdrachten, die de Minister of de regering aan de dienst overlaat. Elke Hoofdafdeling werd onderverdeeld in 4 afdelingen, nl. één voor de algemene leiding, personeels- en administratieve zaken (Leit), één voor trigonometrische- en andere meettechnische arbeid met inbegrip van hoogtemetingen (Trig), één voor topografie en fotografie (Top) en één voor kartografisch en druktechnisch werk (Kart). Door de verordening op de vereenvoudiging en de unificatie van kadaster en meetdiensten van 30 September 1944 werd het kadaster- en meetpersoneel aan de landsregering en de Minister van Binnenlandse Zaken ondergeschikt. De ambtenaren werden rijksambtenaren* In de ambtelijke rangschikking van de districtskadasterkantoren 134 J) TP triangulatiepunten (punten van het Rijksdriehoeksnet 1 punt op elke 5 km2). AP punten van het „Aufnahmenetz" (1 punt op elke km2).

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 14