en de Hoofdmeetafdelingen kwam tezelfdertijd ook enige wijziging. De opdrachten aan het Hoofdbestuur van het kadaster van een Staat gingen over op de Hoofdmeetafdelingen. De „Dienststellen in der Mittelstufe" werden tot aan de vereniging met de Hoofd meetafdelingen haar bijkantoren. Bij besluit van de Minister van B.Z. van 30 November 1944 werd de Hoofdmeetafdeling gesplitst in de afdelingen A: kadastrale meetdienst, waaronder ressorteren bijhouding, vernieuwing en Rijks kadaster met inbegrip van de metingen voor de bodemschatting en B: Rijksmeetdienst met de onderdelen „Trig", „Top" en „Kart" als bovengenoemd, terwijl „Leit" rechtstreeks aan de Hoofdmeet afdeling ondergeschikt was. Alle delen van het kadaster en van de meetdienst moesten als „Kadasteramt" bestempeld worden en alle bijkantoren als „Kadasteramtsnebenstelle". Evenals de ver- nieuwingsdienst waren deze ondergeschikt aan de Hoofdafdelingen. Wij citeren uit het besluit: Het zwaartepunt van het kadastrale werk en het meetwerk ligt in de „Kreisstufe" (onderdeel van een regierungsbezirk, dat uit verschillende Kreise bestaat). Het Hoofd van het kadasterkantoor moet zich op de hoogte houden van de behoeften van economie en bestuurhij moet zichzelf en de dienst inschakelen in alle meet- technische plannen in zijn district. Hij mag de metingen niet be perken tot het bijzondere doel, waarvoor zij nu dienen, maar moet deze in de eerste plaats richten op de voltooiing en verbetering van het ambtelijke kaartwerk, in casu op de voorbereiding voor de Duitse grondkaart 1 5000. Het arbeidsveld van de kadasterkantoren omvat in het bijzonder: a. de bijhouding van het kadaster der onroerende goederen (kadaster- kaarten en -registers)b. het uitvoeren en overnemen van bijhoudings- metingen, grensuitzettingen en verdere metingen van grondeigen dommen, inclusief de hiervoor noodzakelijke triangulatie c. metingen n.a.v. verandering van bestemming van de grond en van gebouwen d. verdere situatie- en hoogtemetingen van allerlei aard, voorzover deze niet vallen onder de werkingssfeer van andere meetdiensten; e. vervaardiging en controle van kopieën, afdrukken en afschriften van kadastrale stukken; f. zorg voor blijvende overeenstemming tussen kadaster en grondboek; g. metingen en andere technische arbeid voor de rijksbodemschatting en de bijhouding van deze; h. opmaken van de kadasterkaarten als voorlopers van de Duitse grondkaart 1 5000medewerking aan de bijhouding der topo grafische kaarten der afzonderlijke Staten naar de voorschriften van de Hoofdmeetafdeling; k. werkzaamheden, die de kadastrale dienst op grond van bijzondere wetten of ter uitvoering van op drachten van bovenaf heeft te verrichten; 1. het verschaffen van inlichtingen, en het verlenen van inzage in kaarten, registers en andere kadastraal-technische gegevens, zowel als het doen ver strekken van mededelingen uit het kadastrale archief aan autoriteiten 135

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 15