r4 As R T* D Op een afstand van 50 meter ten zuiden van en evenwijdig aan spoor I loopt de as van spoor II. Deze sporen worden ge sneden door een cirkelboog (spoor III). Dit spoor gaat door de punten C en D, terwijl de straal van de boog 500 meter is. Tussen de sporen I en II moet een S-boog met tussenliggende rechtstand worden berekend, zodanig, dat deze rechtstand de afstand S 1S 2 loodrecht midden door deelt (P). De rechtstand moet 50 meter lang zijn en door P verdeeld worden in afstanden van ToP 20 m en T3P 30 m. Gevraagd: De vergelijking van as II en de coördinaten van Slf S2, P. Tx, T2, T8 en T4, benevens de stralen R2 en R8 van de cirkelbogen. De berekeningen moeten met de rekenmachine geschieden. Reken- formulieren worden niet verstrekt. Nieuwe aanvragen om ruilverkaveling Sedert onze vorige opgaven, kwamen bij het secretariaat van de Centrale Cultuurtechnische Commissie nog de volgende aan vragen om ruilverkavelingen binnen: uit Friesland van 1530 ha onder de gemeente Opsterland, van 2830 ha onder de gemeenten Smallingerland en Tietjerksteradeel en van +2910 ha onder de gemeenten Oost- en Weststellingerwerf; uit Groningen van 930 ha onder Vlagtwedde en Bellingwolde uit Drenthe van +160 ha onder de geemeente Rolde; uit Overijssel van +2510 ha onder de gemeente Dalfsen, van 500 ha onder de gemeente Zwartsluis, Staphorst, Wanneperveen en Meppel, van 250 ha onder de gemeente Wierden en van 370 ha onder Vollenhove; uit Noord-Holland van +170 ha onder Harenkarspel en van 150 ha onder Nederhorst den Berg; uit Gelderland van +450 ha onder de de gemeente Poederoijen; Ruilverkaveling 152

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 32