In verband met de zeer verwarde rechtstoestand van de meeste percelen op het eiland, werd op 26 Januari 1949 een ontwerp- Landsverordening tot wijziging van de Landsverordening van 14 December 1944, houdende mogelijkheid in bepaalde gevallen een authentiek afschrift van een rechterlijk vonnis in de in art. 665, le lid B.W. bedoelde registers te laten overschrijven, bij de Staten ingediend. Het ontwerp beoogt de incidentele vaststelling van zakelijke rechten op de bodem uit te breiden met een algemene vaststelling van deze rechten ten behoeve van de kadastrering. Afscheid Minister Lieftinck* Zaterdag 28 Juni heeft Prof. Lieftinck, na gedurende zeven achtereenvolgende jaren het ambt van Minister van Financiën te hebben vervuld, afscheid genomen van de ambtenaren van zijn Ministerie. Namens alle ambtenaren werd de scheidende minister een ge schenk aangeboden, en wel de tijdens zijn ministerschap ontworpen wetten en in de Kamers daarover gehouden redevoeringen. Samen omvat dit werk 17 delen in linnen band met een totale dikte van ca. 1 meter. Aan de inhoud van de delen was een oorkonde toe gevoegd, waarop voorkomen de handtekeningen van de hoofd ambtenaren. Deze oorkonde is vervaardigd aan het Centraal Teken en Opleidingsbureau van het Kadaster, onder leiding van de heer B. J. Lensen, leraar aan het C.T.O. Minister Lieftinck was zeer getroffen door dit met smaak samen gesteld calligrafisch werk en heeft daarom de heer Lensen per soonlijk ontvangen om hem zijn dank te betuigen. Personalia en mutaties Eervol ontslag: m.i.v. 1-8-1952: de landmeetk. ambt. Mej. A. J. C. Groen (77) te Amsterdam LD wegens ziekte. m.i.v. 1-7-1952 de landmeetk. ambt. H. C. van der Hoek (252) te Rotterdam LD wegens zijn benoeming aan de Technische Hoge school te Delft. Benoemd: m.i.v. 1-2-1952 tot landmeetk. ambt. de tekenaars J. F. E. van Asperen (277) te 's-Hertogenbosch LD, Y. de Vries (274) te Arnhem LD en van der Woude (294) te 's-Hertogenbosch LD; m.i.v. 1-3-1952 tot landmeetk. ambt. de tekenaars H. J. Bloemert (295) 161 (Uit het verslag Ned. Antillen 1949. Staatsdrukkerij- en uitgeverijbedrijf, 's-Gravenhage 1951.)

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 41