en in kaart gebracht. Er is begonnen aan de vervaardiging van kaarten 1 500 voor de wegenlegger. Hiertoe werd overleg ge pleegd met de Dienst der Zuiderzeewerken. De waterpassing van raaien langs de Veluwekust van Harderwijk tot Kampen vor derde tot Kampernieuwstad. Aan verschillende diensten werden landmeetkundige gegevens verstrekt. Met de vele kaarten en grafieken en het trefwoordenregister is ook deze aflevering van de in ons land zo bekende Berichten" geworden tot lezenswaardig nieuws. W. K. Personeelsvoorschriften, bewerkt door P. H. Pesman en A. Bouman. N.V. Uitgevers-Maatschappij AL. E. Kluwer, Deventer; aflevering 4 (chronologische tafels, alphabetisch register etc.) Prijs ƒ2,50. Aan de nieuwe uitgave van „Personeelsvoorschriften", waarin voorkomen de Ambtenarenwet, het A.A.R. met Ambtenarenregle ment Belastingdienst, A.B.B, met Examenbeschikking en de In structies Rijkscursussen, Tijdelijke Hulpcommiezen en Visiteuses, Arbeidsovereenkomstenbesluit en Instructie Meetarbeiders, zijn thans toegevoegd chronologische tafels van de opgenomen en aan gehaalde wetten, koninklijke besluiten en resolutiën, een alphabe tisch register en een algemene inhoudsopgave. Dit is een zeer belangrijk onderdeel. Het maakt het naslaan van de personeelsvoorschriften wel zeer gemakkelijk. Aangezien de Instructie Schrijvers in de inhoudsopgave is ge noemd, blijft de hoop bestaan, dat ook de tekst van deze Instructie zal worden opgenomen. Personeelsvoorschriften" is voor de gebruikers een uitstekende wegwijzer geworden. Niet alleen voor de ambtenaren in het algemeen is het een grote aanwinst, maar evenzeer voor de studerenden. Wij zijn ervan overtuigd, dat zeer velen dit werk zullen aan schaffen. Tijdrovend gezoek blijft de bezitters bespaard. W. K. Sterkte van ket Overheidspersoneel Van de 4 millioen Nederlanders die een beroep uitoefenen zijn ruim 370.000 of 9 in overheidsdienst werkzaam. De verdeling over de verschillende takken van overheidsdienst was per 1 Januari 1950 als volgt: 190

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 26