in dienst en het Zuiderzeefonds 1200. Kleiner zijn het Alg. Burg. Pensioenfonds en het Scheepvaartfonds. Van de provinciale organen staat Noord-Holland aan de top met 2800 man. Zuid-Holland volgt met 845, Friesland heeft er 700 en Groningen 800. (Overgenomen uit „Documentatie" no. 31, 12e jaarg., 31 Juli 1952). Berichten Onderzoek landmeetkundig ambtenaar A van het Kadaster (art» 72, 1ste lid, ABB)» In de maanden November en December aanstaande zal het onderzoek, bedoeld bij art. 72, 1ste lid van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst, voor 5 plaatsen worden gehouden. Het verzoekschrift om toelating behoorde binnen 14 dagen nadat het examen is uitgeschreven te worden ingediend bij het Hoofd van het bureau, onder wie de ambtenaar ressorteert. De inschrij ving voor dit examen is dus inmiddels gesloten. Landmeetkundige ambtenaren, die dit jaar in de buitendienst zijn geplaatst en die wensen deel te nemen aan het hierbedoelde onderzoek, zullen bij het mondeling gedeelte worden onderzocht naar de normen, gesteld voor landmeetkundige ambtenaren van de bureaudienst. In de desbetreffende mededeling wordt opgemerkt, dat onder „kennis van de voorschriften inzake het kantoorbeheer" (zie para graaf 50, lid 3 van de Examenbeschikking) behoort te worden verstaan kennis van de Algemene instructie voor de Ambtenaren van het Kadaster (I.K.), de instructie voor de bureaux (circ. 2862, gewijzigd bij circ. 2913 en 3100, en circ. 2434, gewijzigd bij circ. 2564 en 2821) en de tarieven; voorts kennis van de voornaamste bepalingen waarmede een chef de bureau in aanraking komt, zoals credietvoorschriften, reisbesluit e.d. De kennis van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst zal zich beperken tot de grote lijnen van dat besluit en tot datgene, wat voor de technische dienst van het Kadaster van belang is. Zoals bekend mag worden verondersteld, is het de bedoeling een onderzoek als bovenvermeld jaarlijks voor een bepaald aantal plaatsen te houden. Blijkens paragraaf 50 van de Examenbeschik king is het schriftelijk gedeelte van het onderzoek voor alle can- didaten gelijk. Het mondeling onderzoek houdt verband met de 192

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 28