taak, welke de candidaat in de dienst verricht, te weten veldwerk- zaamheden of bureauwerkzaamheden. Zij, die aan het onderzoek voldoen, worden bevorderd en als landmeetkundig ambtenaar A werkzaam gesteld ter vervulling van een vacature l.a. A., hetzij op hetzelfde bureau, hetzij elders, y v Voor de vergoeding van reiskosten raadplege men de para grafen 56 e.v. van de Examenbeschikking. (Beschikking van 8 Augustus 1951, no. 170). Behoudens in door de Minister van Financiën te bepalen bij zondere gevallen wordt niemand meer dan driemaal in de gelegen heid gesteld deel te nemen aan het onderzoek. Verslagen van de NX*F*-examens 1952» Van de in April en Mei gehouden examens zijn wederom uit voerige verslagen verschenen, waaruit hieronder enkele punten worden aangestipt. Van de 19 candidaten voor het examen landmeettechnicus wer den er 15 na het schriftelijk gedeelte afgewezen, één is tenslotte geslaagd. Dit in hoge mate teleurstellende resultaat wijt de commissie in de eerste plaats aan de onvoldoende voorbereiding, terwijl velen eenzijdig zijn ingesteld op de dienst, waarbij zij werkzaam zijn. De oppervlakteberekening was vrijwel identiek met het examen vraagstuk tekenaar van het kadaster 1944. Bij het kaarttekenen bleek het in inkt zetten en vooral het be schrijven nog slechter te zijn uitgevoerd dan bij voorgaande gelegen heden. De landmeetkundige berekeningen zijn zo bedroevend gemaakt, dat de commissie zich afvraagt of de candidaten wel eens opgaven van vorige examens hebben uitgewerkt. Deze vraag komt ook on weerstaanbaar op bij het onderdeel landmeten en waterpassen waar de eerste vraag, die in gewijzigde vorm op een vroeger examen reeds was gesteld, door slechts één candidaat goed werd beant woord. Bij het tweede gedeelte was het tempo zowel bij het hoekmeten als bij het waterpassen vaak te laag. De resultaten van het mondeling examen waren niet ongunstig. Het examen landmeetkundig rekenaar verliep gunstiger. Van de 6 deelnemers viel één na het schriftelijk gedeelte af; 5 candidaten zijn geslaagd. Op het mondeling gedeelte zijn bijna alle onderdelen van het examenprogramma ter sprake gekomen. Aan het examen landmeetkundig tekenaar namen 4 candidaten deel, na het schriftelijk gedeelte werden hiervan 3 candidaten af gewezen, de overblijvende candidaat is geslaagd. 193

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 29