Voor het voor dit examen 20 belangrijke vak kaarttekenen be haalden slechts twee candidaten een voldoend cijfer. De landmeet kundige berekeningen waren over het algemeen goed. Dit kan niet worden gezegd van de oppervlakteberekening (weer de opgave tekenaar van het kadaster 1944), die toch inderdaad niet moeilijk was. Het mondeling gedeelte verliep bevredigend. Tot zover de verslagen, die nog belangrijke opmerkingen be vatten voor adspirant-candidaten. Opgaven met bijbehorend verslag (per examen samen voor 1kan men aanvragen bij de secretaris van de examencom missie, de heer C. W. Moor, landmeter van het kadaster, Belasting gebouw, kamer 429, Rotterdam-W., aan welk adres ook gratis prospectussen verkrijgbaar zijn. Voor adspirant-candidaten zijn de verslagen onmisbaar; ze be vatten o.a. aanwijzingen voor de uitvoering of oplossing der op gaven, zo mogelijk de antwoorden. Wat de opgaven zelf betreft, deze zijn voor zover ze berekeningen betreffen gestencild, waardoor ze in duidelijkheid achter staan bij de gedrukte vorm, waarin dit Orgaan ze heeft opgenomen. Examen N.L.F. 1953. In 1953 zullen door de Nederlandse Landmeetkundige Federatie examens worden afgenomen voor landmeettechnicus, landmeet kundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in April, het praktische respectievelijk het mondelinge gedeelte in Mei of Juni. De examencommissie houdt zo mogelijk rekening met de wensen van candidaten m.b.t. de plaats van het examen. Het examengeld bedraagt 35,Dit bedrag dient vóór 1 Febr. 1953 worden gestort op postrekening 446396 ten name van de Heer C. W. Moor te Rijswijk (Z.-H.). Men kan in één jaar slechts aan één der examens deelnemen. Bijzonderheden omtrent deze examens, de examenopgaven samen met de verslagen zijn tegen betaling van 1,per examen verkrijgbaar bij de secretaris van de examencommissie, de Heer C. W. Moor, Landmeter van het Kadaster, Centraal Belasting gebouw, kamer 429, Puntegaalstraat, Rotterdam-West. Het prospectus vermeldt de exameneisen. Expositie van 17e eeuwse kaarten te Amsterdam. Gedurende de maanden Augustus en September 1952 werd en wordt er in het Amsterdams Historisch Museum een tentoonstel ling gehouden van een unieke collectie landkaarten en stadsplatte gronden, vervaardigd in de gouden tijd der Nederlandse kaarten- 194

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 30