Pensioenwetgeving* De Staatscommissie Van Poelje heeft in een tussentijds rapport haar mening gegeven over enkele punten van de pensioenwet geving. T.a.v. de 70.000 in 's Rijksdienst zijnde arbeidscontractanten zegt de Commissie, dat deze werknemers in het algemeen moeten worden gelijkgesteld met de ambtenaren in tijdelijke dienst. Zij behoren dus na twee jaar tijdelijke dienst pensioenrechten te krijgen. Ook de wachttijden" wil de Commissie veranderen. In het voorgestelde wetsontwerp staat, dat het invaliditeitspensioen in gaat na 5 jaar. Recht op uitgesteld pensioen ontstaat bij onge vraagd ontslag na 7 jaar, bij ontslag dat men zelf neemt, na 10 jaar. Nog niet beslist is de vraag of personen, die de overheidsdienst verlaten voor een werkkring in het particuliere bedrijfsleven hun pensioenrechten moeten behouden. De Commissie stelt voor, de invaliditeitspensioenen aanmerkelijk te verbeteren, waardoor de positie van betrekkelijk jonge ambte naren die wegens invaliditeit worden gepensionneerd, zal ver beteren. Voor het ouderdomspensioen wordt een aflopende schaal voor gesteld in die zin, dat het pensioen na 40 dienstjaren bij een grond slag van 6857 of minder 70 procent zal bedragen. Bij een in komen van 10.000 wordt dit pensioen 64 procent en bij ƒ20.000 44 procent Het ontwerp zou volgens de Commissie in 1953 wet kunnen worden. Ook naar de oplossing van de overige in studie genomen onder delen wordt door de ambtenaren reikhalzend uitgezien. De Algemene Vergadering 1952* De Algemene Vergadering van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster zal ook dit jaar worden gehouden te Utrecht (Zaterdag 25 October, gebouw Kunsten en Weten schappen). Belangrijke zaken vragen de aandacht. Aan de aandrang van de leden, om de personeelsvraagstukken grondig te bestuderen, zal gehoor moeten worden gegeven. Er gaan stemmen op, om een verantwoord plan van actie te ontwerpen, waarbij de belangen van de Kadastrale dienst voorop staan. Parallel daaraan moeten de belangen van de leden worden behartigd. Tot die persoonlijke belangen behoort zeker ook het bevorderen van een behoorlijke vacantie. Vooral voor de jongere ambtenaren is op dit terrein een verbetering gerechtvaardigd. De ruilverkavelingswerkzaamheden hebben mede de warme belangstelling der afdelingen. 196

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 32