Omtrent eventuele verbeteringen in genoemde tekeningen wordt rechtstreeks met de daarbij betrokken notaris gecorrespondeerd. Het complexnummer, bedoeld in art. 1, lid 2, K.B. 11 Augustus 1952, Stb. 444, vastgesteld door een landmeter, is het nummer, dat onmiddellijk volgt op het laatst ontstane, c.q. dat onmid dellijk volgt op het laatste perceelnummer, dat bij een metingsstaat die aan een der bureaux van het landmeetkundige gedeelte van het kadaster in bewerking is, weldra zal ontstaan. Het complexnummer wordt daarna niet als perceelnummer gebruikt. Het buitenvel wordt aangevuld als volgt: 9° van de toepassing van art. 4, lid 1, en art. 6 van het K.B. van 11 Augustus 1952, Stb. 444, betreffende splitsing van een onroerend goed in appartementen. Als bijlage wordt genoemd: 1 exemplaar van het aanvraag formulier kad. no. 15, appartementstekening in 3-voud, nota kad. no. 135, terwijl rechts wordt ingevuld het aantal appartementen. De metingsstaat wordt als spoedeisend stuk opgemaakt en heeft uitsluitend betrekking op de voorgenomen splitsing in apparte menten. In zwarte inkt worden (aan de binnenzijde) ingevuld de kolom men 17, 18, 22 en 25; in kolom 3 wordt geschreven: „Voor genomen splitsing in appartementen". Achter de appartements nummers in kolom 22 wordt alleen vermeld: „appt.". Op de hulpkaart, waarbij het aan het complexnummer onmid dellijk voorafgaande perceelnummer is ontstaan, wordt onder het staatje de complexaanduiding geschreven. Op de achterzijde van de metingsstaat wordt „aan de Hypotheekbewaarder" veranderd in „aan het Hoofd van het Bureau"; het opschrift: „Toegezonden aan het Hoofd van het Bureau tewordt doorgehaald. De in de splitsing te betrekken percelen moeten in één kadastrale sectie zijn gelegen. Is dit volgens de kadastrale gegevens niet het geval, dan wordt in een spoedstaat de sectiegrens, c.q. de kadastrale gemeentegrens, ambtshalve verlegd. Liggen de te split sen percelen in verschillende burgerlijke gemeenten, dan wordt één complexnummer vastgesteld voor elk deel, dat in een andere gemeente is gelegen. Omtrent kadastrale veranderingen raadplege men 10 van de beschikking van 29 Aug. 1952 no. 188, waarbij regelen voor de kadastrale teboekstelling van appartementen zijn voorgeschreven. De appartementstekeningen moeten worden bijgehouden. Ten aanzien van appartementen zijn bij besluit van 5 Sept. 1952, Stb. 462, circ. 3929 nieuwe tarieven vastgesteld voor kadastrale en hypothecaire verrichtingen. (Wordt vervolgd) 210

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 10