kavelingsdienst en voor de deelnemers aan de cursus Cultuur techniek is de inhoud de moeite van het lezen en herlezen waard! Het zomernummer 1952 (no. 2, 6e jaargang) bevat artikelen over recreatie, de Biesbosch, landaanwinning, kustverlichting en vogel bescherming, benevens boekbesprekingen en kort nieuws, Vorige nummers bevatten bijdragen over ruilverkaveling, rege ling Nationaal Plan en streekplannen, Internationale landschaps bescherming e.m.d. Ben overdruk, getiteld „Landbouw, Bosbouw, Recreatie, Natuurbescherming" 1951 geeft wensen en mogelijkheden in het kader van de toekomstige ontwikkeling van Nederland. Over de cultuurtechnische mogelijkheden in ons land geeft in deze overdruk Ir F. P. Mesu een bijzondere interessante be schouwing, waarin natuurlijk ook de ruilverkaveling wordt betrokken. Heden en Toekomst van het Nederlandse bos" is de titel van een geïllustreerde bijdrage van Dr J. A. van Steyn, terwijl Ir H. M. Buskens de recreatie bespreekt als een vraagstuk van ruimtelijke ordening. Mr H. P. Gorter en Dr V. Westhoff vestigen de aandacht op het belang, dat de natuurwetenschap heeft bij het behoud van natuurterreinen, hetgeen noodzakelijk wordt, als we bedenken, dat de totale oppervlakte woeste gronden van 900.000 ha (in 1833) door ontginning in snel tempo tot ongeveer 210.000 ha is gedaald. W. K. Handleiding bij de studie voor Adjunct-commies-titu- lair der Hypotheken en van het Kadaster (Kadastrale boekhouding e*a*)> 223 blz. Uitgave Staatsdrukkerij en Uitgeverijbedrijf 's-Gravenhage. Prijs 5, In onze beoordeling van het eerste deel van deze cursusboeken (Hypothecaire boekhouding) hebben wij dat een handig boek werk genoemd. Voor de ambtenaren van het Kadaster en de actieve dienst van 's Rijksbelastingen, de Ruilverkavelingsdienst, voor ambtenaren van de afdeling Hypotheken, voor cursisten van het C.T.O., is dit tweede deel (Kadastrale boekhouding) zeker een goede aanwinst. Aangezien de uitgave is bedoeld uitsluitend voor ambtenaren (en dus alleen langs de ambtelijke weg kan worden aangeschaft) hebben wij ons een beperking opgelegd bij de opsomming van diegenen, voor wie aanschaffing van belang kan zijn. Ook buitenstaanders echter (personeel notariskantoren, amb tenaren van gemeente, provincie, waterstaat en waterschappen), die met de kadastrale dienst in contact komen, zouden van de inhoud kunnen profiteren. 226

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 26