Uit de vele, in dit boek behandelde, onderwerpen doen wij een greep. Wij lezen o.m. over de werkzaamheden van de dienst der Grondbelasting en over de Wet op de Grondbelasting, over de inrichting van het Kadaster (zowel de administratieve als de landmeetkundige dienst), over de Instructie kadaster, Burgerlijk Recht (vooral zakelijke rechten, erfrecht), ruilverkaveling enz. enz. en verbintenissenrecht, De voortdurende wijzigingen in de voorschriften maken ook in dit cursusboek reeds verschillende aanvullingen noodzakelijk (wij ziging B.W. in verband met de eigendom van appartementen, art. 93 I.K.). Wij ontmoetten in de tekst wel enkele kleinigheden, waarop wij een aanmerking zouden willen maken, (b.v. de schrijfwijze: redres cartering; de mededeling, dat de oppervlakte „van wegen e.d." met de planimeter wordt berekend: het te kwistige gebruik van het woord Landmeter), maar dit heeft geen invloed op onze beoordeling van het geheel. Wij menen dan ook, dat de arbeid, aan dit uitgebreide werk besteed, voor alle ambtenaren van belang is. Ook dit deel is, mede door de iets vetter gedrukte hoofdjes, zeer overzichtelijk. In de plaats van de korte inhoudsopgaaf hadden wij liever een uitgebreid trefwoordenregister gezien. Aanschaffing bevelen wij van harte gaarne aan. W. K. De aaneensluiting van de Europese driehoeksnetten. Bij E. J. Brill te Leiden is verschenen: De aaneensluiting van de Europese driehoeksnetten (rede uit gesproken bij de aanvaarding van het ambt van lector in het land meten, het waterpassen en de geodesie aan de Technische Hoge school te Delft, op Donderdag 23 October 1952 door Ir G. J. Bruins) Ruilverkaveling Eenstemmigheid over ruilverkaveling. Op de op 15 October 1952 onder Voorzitterschap van de Heer Mr R. Höppener, Lid van het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Limburg, te Posterholt gehouden stemmings vergadering is de ruilverkaveling van het blok ,,De Voorst", ge legen onder de gemeenten Posterholt en Echt met algemene stem men aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 191.52.75 ha, het aantal stemgerechtigden 245. 227

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 27