veer 60 minuten. Het décor is eenvoudig en voor de drie bedrijven hetzelfde. Nodig zijn 6 heren en 2 dames. Zoals het gaat bij ruilverkavelingen, zo gaat het ook in dit toneelspel: ,,er komt bij malkander wat bij malkander hoort." Dat men de ruilverkaveling op de planken) brengt, is zeker een bewijs van populariteit. Het is een uitstekend middel, om het nood zakelijke werk bekend te maken. Het toneelfonds Ceres te Meppel (tel. 124105220) helpt gaarne bij de voorbereiding van uitvoeringen. De catalogus van het fonds wordt aan belanghebbenden gratis verstrekt. Berichten De Algemene Vergadering 1952 van de Vereniging T.A.K. De Algemene Vergadering, op 25 October jl. te Utrecht ge houden, was zeer druk bezocht. De grote zaal van het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen was geheel gevuld. De openingsrede van de voorzitter was eensdeels gewijd aan de geschiedenis (dit in verband met het 55-jarig bestaan), ander deels aan de toekomstplannen en hangende acties. In een kernachtig betoog heeft hij de vele zaken de revue laten passeren. Het financiëel overzicht over het boekjaar 19511952 sluit met een bedrag van ƒ9521,25 aan inkomsten en uitgaven. De vergadering verklaarde zich accoord met het financiëel be leid van het Hoofdbestuur. Behoudens eventuele wijzigingen als gevolg van een op handen zijnde contributieverhoging van de Centrale van Rijkspersoneel, bij welke de Vereniging is aangesloten, werd ook de begroting onder applaus goedgekeurd. Het jaarverslag van de Algemeen Secretaris demonstreerde wel in het bijzonder de voortdurende activiteit van het Hoofdbestuur en van verschillende afdelingsbesturen. Het punt .bestuursbeleid", alsook de bespreking van het Ver enigingsorgaan, gaf daarom weinig moeilijkheden. Wel werd van verschillende zijden de wens geuit, dat men een Huishoudelijk Orgaan moet uitgeven in de plaats van de thans gebruikelijke bestuursmededelingen. Met voldoening constateerde men de gestadige uitbreiding van het aantal abonné's op het Verenigingsorgaan buiten het dienstvak. Bij de bestuursverkiezingen kwam men snel tot een goed resul taat. Bij de eerste vrije stemming, waaraan door =b 170 van de 229

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 29