aanwezigen werd deelgenomen, zijn met een grote meerderheid van stemmen gekozen: H. A. M. Tijsmans (221) te Breda en G. Wegter (321) te Groningen. De aftredenden, S. de Moor en B. E. Kampen, werd door de vergadering hartelijk dank gezegd voor de inspanning, die zij zich in het belang van ons dienstvak en van de Vereniging van Technische Ambtenaren getroostten. De bestaande redactie-commissie werd bij acclamatie onder applaus opnieuw gekozen. Na een gedegen voorbereiding in de afdelingen werd het, door de hiervoor ingestelde commissie, ontworpen huishoudelijk regle ment goedgekeurd, nadat hierin door de vergadering enkele wij zigingen waren aangebracht. Een voorstel omtrent wijziging van de vacantieregeling voor het Rijkspersoneel zal bij het AmStenarencentrum aanhangig wor den gemaakt. De besprekingen over instelling van een Personeels- fonds zijn uitgesteld i.v.m. besprekingen in de Centrale organisatie. Uit de discussies bleek, dat men de aanwijzing van de collega's W. Koopmans en G. W. Wegereef als lid, respectievelijk plv. lid van de Bijzondere Commissie voor Georganiseerd Overleg waar deert, maar het uitblijven van een wettelijke regeling voor deze Bijzondere Commissie wekt ontevredenheid. Men wacht met on geduld op de richtlijnen, welke door de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg zullen worden uitgestippeld. Een discussie over organisatie en personeelsformatie van de kadastrale dienst gaf de voorzitter gelegenheid er nog eens na drukkelijk op te wijzen, van hoeveel belang het is voor het gehele corps, dat men met inzet van z'n gehele persoon de ambtstaak vervult. T.a.v. de voorgestelde, gesplitste vakbesprekingen voor pro blemen op het gebied van de bijhoudings-, de hermetings- en de ruilverkavelingsdienst is er door vergadering en bestuur op aan gedrongen, dat de afdelingen deze methode van vakstudie stimu leren en hun bevindingen rapporteren. Door zeer velen wordt het beschouwd als een lacune, dat aan het Centraal Teken- en Opleidingsbureau van het Kadaster o.m. het leervak Ruilverkaveling ontbreekt. Een nadere bestudering van de denkbeelden over instelling van een Centrale Meetdienst onder een technisch departement achtte het bestuur niet urgent. Er was veel belangstelling voor de Rijksbegroting van Finan ciën en Landbouw. De voorgenomen uitbreiding van de ruilver kavelingswerkzaamheden heeft mede een uitbreiding van het kadastrale personeel, vooral van het aantal landmeetkundige ambtenaren voor de velddienst, tengevolge. 230

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 30