algemeen en in haar onderdelen gekenmerkt dient te zijn door een bijzondere reglementering en bij vorenbedoeld onderzoek en advies tevens aandacht te schenken aan de rechtspositie van hen, die krachtens arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht in dienst zijn van de openbare lichamen. Tot voorzitter is benoemd: prof, mr R. Kranenburg, lid van de raad van State, tot lid-secretaris: mr E. H. Nuver, griffier van de centrale raad van beroep te Utrecht. Namens het Amb- tenarencentrum heeft zitting de Heer H, G. W, Munnik. Aan de commissie is de bevoegdheid verleend, sub-commissies te vormen, zich desgewenst door buiten de commissie staande per sonen te doen voorlichten en deze als adviserende leden tot haar vergaderingen en tot de vergaderingen van haar sub-commissies toe te laten. Het Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuur wetenschappen te Leiden» Verslag over het jaar 1950. Staatsdrukkerij- en Uitgeverijbedrijf, 's-Gravenhage. De Directrice Mevr. Dr Maria Rooseboom, constateert in haar (in deze maand verschenen) verslag over 1950 een verheugende toename in de belangstelling voor de geschiedenis der natuur wetenschappen. Een deel van die grotere belangstelling richt zich begrijpelijkerwijs naar het Museum te Leiden, dat als centrale in stelling in Nederland wel in de eerste plaats die belangstelling moet aanmoedigen. Door de aanstelling van een wetenschappelijk assistent kan er meer aandacht worden besteed aan de wetenschappelijke bewer king der prachtige verzamelingen. De Directrice bewerkt de microscopische praeparaten, terwijl de natuurkundige P. van der Star, phys. Drs. het optisch doormeten van de waardevolle microscopenverzameling voor zijn rekening nam. De catalogus van de verzameling der 17e18e-eeuwse natuur kundige instrumenten is verzorgd door Dr C. A. Crommelin, dezelfde, die ook de Huygensverzameling catalogiseerde. Wij vestigen nogmaals de aandacht van onze lezers op dit museum, waarin veel materiaal op het gebied van de physica, de mathematiek, geodesie, biologie, etc. verzameld is. Ook de boe kerij, die 7000 boeken en 4100 overdrukken bevat, is drukker bezoek ten volle waard. Het is jammer, dat de jaarverslagen niet wat vroeger verschijnen. De ontwikkelingscursussen» Onze Vereniging was op de receptie te Arnhem, ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van het P.B.N.A., vertegenwoor digd door de Heren S. de Moor en P. T. H. v. Nimwegen. 233

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 33