Statistiek van het grondgebruik» Blijkens het Voorlopig Verslag van -de besprekingen betref fende Hoofdstuk XI (Landbouw) van de Rijksbegroting is door Kamerleden de vraag gesteld, of het verkrijgen van een statistiek van de grondeigendom nog niet van meer betekenis kan zijn dan een statistiek van het grondgebruik. In de M.v.A. antwoordt de Minister daarop als volgt (blz. 25, artikel 269): De ondergetekende is van oordeel, dat een statistiek van het gebruik of van de bestemming van de grond van veel meer practische betekenis is. Deze zal een aanzienlijke verbetering van de gemeentelijke jaarcijfers betekenen, waardoor nauwkeurige gegevens worden verkregen o.m. ten behoeve van de landbouw voorlichting, de grondverbetering en de ruimtelijke ordening, als mede een overzicht van aanwinst en verlies van cultuurgrond. Personalia en mutaties Geslaagd: examen Landmeetkundige P.B.N.A. de tekenaar i.t.d. W. H. Leenstra (327) te Sneek. Verplaatst: m.i.v. 1-1-1953 de landmeetk. ambt. A: J. de Jager (136) van Zwolle BLW naar Utrecht LD, P. S. Teeling (71) van Amers foort LD naar Alkmaar LD, C. P. van Stralen (153) van Gronin gen BLW naar Roermond LD, G. T. Teunissen (151) van Almelo Rv naar Arnhem LD, J. P. Ilmer (162) van Breda Rv naar Breda LD, J. Dalstra (122) van Groningen BLW naar Leeuwarden LD, A. v. d. Veer (124) van Zwolle BLW naar Zwolle LD, B. E. Kampen (138) van Almelo Rv naar Groningen LD en R. Kampman (128) van Almelo BLW naar Almelo Rv. de verplaatsing van de landm. ambt. J. Bakker (194) van Zwolle Rv naar Amsterdam LD is nader vastgesteld op 14-8-1952. Ingetrokken: de verplaatsing naar Eindhoven BLW van de landm. ambt. F. J. Tuithof (227) te Amersfoort LD. Eervol ontslagen: m.i.v. 1-11-1952 de hoofdcommies F. K. Asselen te 's-Graven- hage, kantoor Hypotheken, Kadaster en Scheepsbewijzen; m.iv. 23-8-1952 de tekenaar Mej, M. T. v. Dort (302) te Nijme gen LD (wegens huwelijk). 236

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 36