Eigendom van appartementen 1. Begrippen* Bij besluit van 11 Augustus 1952, Stb. 444, circ. 3924 is ge publiceerd de algemene maatregel van bestuur, als bedoeld in art, 638 f, onder 3 e van het Burgerlijk Wetboek, dat voorzie ningen inhoudt betreffende de splitsing van de eigendom van een gebouw in appartementen. De wet van 20 Dec. 1951 (Staats blad no. 571), waarbij de verschillende wijzigingen in het B.W. zijn aangebracht, treden op 1 December 1952 in werking. De aldaar voorgeschreven kadastrale aanduiding van een appar tement is de vermelding, in de hier genoemde volgorde, van: de kadastrale gemeente en sectie waarin de in de splitsing betrokken percelen zijn gelegen, de complexaanduiding en de appactements- index De complexaanduiding bestaat uit het voor de in de splitsing betrokken percelen vastgestelde complexnummer gevolgd door de hoofdletter A. De appartementsindex is het nummer, dat overeenkomstig art. 3 op de daarbedoelde tekening is aangebracht als kenmerk van het gedeelte, dat voor gebruik als afzonderlijk geheel is bestemd en waarvan het uitsluitende gebruik in het appartement is begrepen. Onder appartementsnummer wordt verstaan de complexaan duiding gevolgd door de appartementsindex. De appartementstekening is omschreven in art. 3 van het K.B. van 11 Augustus 1952, Stb. 444. Een complexartikel is een artikel van de perceelsgewijze kadastrale legger, waarop uitsluitend het perceel of de percelen zijn geboekt, die in de splitsing van het onroerende goed in appar tementen zijn betrokken en waarop zijn ingeschreven de apparte mentsnummers van alle appartementen, die blijkens de akte van splitsing zijn ontstaan. Een appartementsartikel is een artikel van de kadastrale legger, waarop ten minste één appartement is geboekt en waarop al of niet percelen die niet bij de splitsing in appartementen zijn be trokken, zijn geboekt of zullen worden geboekt. Blijkens art. 638 a (nieuw) B.W. wordt onder appartement ver staan: een aandeel in het gebouw met toebehoren, zomede in de daarbij behorende grond met toebehoren, in welk aandeel is be grepen het recht op uitsluitend gebruik van een bepaald gedeelte van het gebouw, dat blijkens zijn inrichting bestemd is om als afzonderlijk geheel te worden gebruikt. De aanvrage tot vaststelling van het complexnummer voor de in de splitsing te betrekken percelen wordt bij de bewaarder van 208

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 8