de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen gedaan door middel van formulier kadaster no. 15 (zie circ. 3927), dat in twee voud moet worden ingediend en waarvan de prijs bedraagt 10 cent per dubbel vel. Dit aanvraagformulier wordt gedagtekend en namens degene, die tot de splitsing wil overgaan, door een notaris ondertekend (art. 2). Bij dit formulier wordt overgelegd een door de notaris op elk blad ondertekende tekening in drievoud, die de begrenzing aan geeft van elk gedeelte van de gebouwen en de grond, dat voor gebruik als afzonderlijk geheel is bestemd en waarvan volgens de voorgenomen akte van splitsing het uitsluitende gebruik in een appartement zal zijn begrepen. Elk zodanig gedeelte draagt als kenmerk een nummer in arabi- sche cijfers. De dienst van het kadaster stelt het complexnummer vast. (art. 4 en 7 van de regelen voor de kadastrale teboekstelling van appartementen) De bewaarder zendt een exemplaar van het aanvraagformulier en één exemplaar van de tekening terug aan de notaris, nadat hierop is aangegeven, hoe de complexaanduiding luidt. Het andere exemplaar en één exemplaar van de tekening ligt voor een ieder ter inzage ten kantore van de bewaarder. Het bestaande complexnummer blijft gehandhaafd bij wijziging van de akte van splitsing, tenzij deze wijziging veranderingen in de begrenzing betreft (art. 6). De tekening moet plattegronden van de begane grond en van de verdiepingen bevatten en, in daartoe leidende gevallen, ook door sneden en aanzichten van het gebouw, waarvan de eigendom in appartementen zal worden gesplitst. (Nederlandse Staatscourant d.d. 1 September 1952, no. 169) De schaal mag niet groter zijn dan 1 100 en niet kleiner dan 1 200. Dit leidt uitzondering voor situatieschetsen, op de teke ning aangebracht. Voor deze schetsen kan een kleinere schaal worden gebruikt. Ter verduidelijking van de verschillende gedeelten, die voor gebruik als afzonderlijk geheel zijn bestemd, zijn arceringen toegelaten. De schaal moet zijn vermeld, de Noordrichting door een pijl aangegeven. De Staten no. 75 (metingsstukken). M.b.t. de beoordeling door de kadastrale dienst, of de inge leverde appartementstekening aan de gestelde eisen voldoet, wordt geen onderzoek op het terrein ingesteld. 209

Orgaan der Vereeniging TAK | 1952 | | pagina 9