Hel nieuwe Burgerlijk Wetboek uit de collectie van het Koninklijk Museum te Brussel 2) heeft be trekking op de verkoop van een huis. De vorm van de overdrachtsakte is zoals we die in dit artikel omschreven. De kleur van deze papyrus is lichtbruin. Dat men de tekst van deze fragmenten (er bestonden indertijd 7 dergelijke) heeft kunnen ontcijferen, is te danken aan het feit, dat zij behoren tot een bepaalde groep van overeenkomsten, welke in het tijdvak tot aan het eerste deel van de regering der Ptolemeeën (300 v. Chr.) werden opgemaakt. De getuigen schreven hun eigen tekst en aan het slot verklaar den zij nadrukkelijk, dat zij die tekst geschreven hadden. De inhoud is aldus: Nechthmonthes, zoon van Totoes en van Esoeris, hij getuigt. In het jaar 5 in de maand Paophi van koning Ptolemaios x spreekt tot y. Je hebt in bezit genomen, je hebt mijn hart tevreden gesteld met de zilverprijs met de geldswaarde) voor het huis van mevrouw Senchonsis, dochter van P-se en z, mevrouw enz De naastliggers van genoemd huis zijn: ten zuiden het huis van Kolluthes, zoon van NN en de woning van Taminis, dochter van Panas; ten Noorden het huis van de Godsvader P ten Oosten ten westen het huis van Ziehier de buren van het gehele huis. Ik heb het je gegeven verkocht) Aan jou behoort je huisgelegen Noordelijk van de tempel muur van Thebe. Ik heb het je gegeven. Aan jou behoort je huis met Ik heb zijn koopprijs van je ontvangen, volledig, zonder rest. Mijn hart is daarmee tevredenenz Van de vraagpunten uit de vierde reeks, door de Minister van Justitie in Januari j.l. ter discussie aangeboden aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal laten wij hieronder enkele volgen, welke betrekking hebben op het huwelijksgoederenrecht en op het erfrecht. De wetgeving van die gedeelten van het burgerlijk recht, welke 61 2) Wilhelm Spiegelberg, Die demotische Papyrus der Musées Royaux du cinquantenaire, Brussel 1909.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 21