Perspectieven Rectificatie* De laatste alinea van het artikel Perspectieven" in ons Orgaan" van Januari 1953 luidde: Uit de uitlatingen die over deze commissievergadering, in het bijzonder van de zijde van de deskundigen van het Ministerie van Financiën, bekend werden, is dit wel overduidelijk bewezen. Deze redactie is misleidend en geeft helaas een volkomen on juiste voorstelling van zaken. Deze zin had moeten luiden: Uit de uitlatingen in deze commissievergadering, in het bijzon der van de zijde van de deskundigen van het Ministerie van Financiën, is dit wel overduidelijk bewezen. Wij bieden gaarne onze verontschuldiging aan voor deze fout. HET BESTUUR. Eigendom van appartementen Coöperatieve vereniging of vereniging van eigenaren? In het tijdschrift „Bouw" van 8 Maart en 5 April 1952 werd van bevoegde zijde de wet van 20 Dec. 1951 (betreffende de eigendom van appartementen) toegelicht. In de nummers van 22 Nov., 6 Dec. en 13 Dec. 1952 schrijft notaris W. B. Bruyns over hetzelfde onderwerp. Vele woningzoekenden namen reeds vóór de inwerkingtreding van de wet deel aan de coöperatieve flatbouw, welke speciaal in 's-Gravenhage burgerrecht verkreeg. Eigenares is de Coöperatieve-flatexploitatie-vereniging. De leden van deze C.V. staan voor de vraag, of zij thans moeten doorgaan op de ingeslagen weg, dan wel of zij gebruik moeten maken van de nieuwe wettelijke regeling, dus moeten aansturen op kadastrale splitsing in appartementen, overdracht in eigendom aan de leden moeten voorstaan en omzetting van de C.V. in de nieuwe rechts persoon ,,de vereniging van eigenaren" moeten bevorderen. Zoals bekend, heeft de M.v.F. aan de Staten-Generaal de toe zegging gedaan, leden van de vóór 20 Dec. 1951 opgerichte Coöperatieve Verenigingen tegemoet te zullen komen in de kos ten, welke onvermijdelijk aan de liquidatie van de C.V. en de overdracht aan de leden verbonden zijn. Het registratierecht zal n.l. worden beperkt tot de grond waarop het gebouw is gesticht. Dit betekent kwijtschelding van het groot ste deel. Daartoe is het noodzakelijk, dat de flat op 1 Dec. 1952, dus 69

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 29