staat, dus in de practijk, zodra het werk voor glazenzetter en schilder begint. Dit is belangrijk vroeger dan het tijdstip van voltooiing. De adspirant-koper is daarbij gebaat. Hij kan tijdig zijn hypotheek afsluiten. De kadastrale teboekstelling van appartementen* Na ons artikel over dit onderwerp in het November-nummer 1952 zijn nog enkele wijzigingen en aanvullingen verschenen. De definitie van „complexartikel" is omschreven in de beschik king van 16 December 1952, no. 178 (circ. 3953) aldus: ,,een complexartikel is een artikel van de kadastrale legger, waar- „op zonder tenaamstelling uitsluitend zijn geboekt de percelen die „in de splitsing van het onroerende goed in appartementen zijn „betrokken, en waarop zijn ingeschreven de appartementsnummers „van deze appartementen". Bedoelde percelen 14 van de beschikking van 28 Januari 1953, no. 24, circ. 3960) worden dus in de kadastrale legger overgeboekt van het artikel waarop zij voorkomen, naar het nieuwe (complex) artikel, dat als zodanig is aangeduid boven het hoofd. De naam van de eigenaar blijft op het oude artikel gehand haafd, zolang hierop percelen staan geboekt, die niet in de split sing zijn betrokken, en zolang niet alle bij de splitsing gevormde appartementen aan een andere eigenaar zijn overgegaan. Deel en nummer van de „overschrijving" der splitsingsakte wordt ingevuld in kol. 5 en 6. Enkele regels lager dan die waarop de perceelnummers zijn geboekt, worden in kol. 4 ingeschreven de appartementsnummers van alle appartementen, die bij de splitsing zijn ontstaan. (Inge vuld worden alleen de kol. 17; in de laatste kol. wordt alleen „appt" vermeld.) Op het complexartikel worden de overgeboekte appartementen niet doorgehaald (alleen de kol. 15, 18 en 19 invullen; op de appartements-artikelen verwijzen naar het complexartikel). Ter zijde van het hoofd van het complexartikel wordt aan getekend de naam van de vereniging van eigenaren als bedoeld in art. 638g, 2e lid, le B.W. en de plaats harer vestiging. De Hypotheekbewaarder zendt aan de controle grondbelas ting een uittreksel uit de kadastrale legger van het gehele com plexartikel, waaraan is toegevoegd een mechanische reproductie van de appartementstekening op schaal. Aan het publiek worden afgegeven uittreksels van het complex artikel, bevattende alle percelen die er op staan geboekt en alle appartementen die er op staan ingeschreven. Volgens 10 van circ. 3960 wordt het complexnummer ambts^ 72

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 32