halve vastgesteld in het geval, dat dit moet worden gewijzigd omdat de naam van de kadastrale gemeente of de sectieletter van in een splitsing in appartementen betrokken percelen verandert, ongeacht of deze verandering gepaard gaat met vernummering dier percelen. (Voor de verwijzing tussen vervallen en nieuwe appartementsnummers kan men gebruik maken van de in het archief van de landmeetkundige dienst bewaard blijvende appar tementstekeningen. Er wordt een „Appartementenregister" ingericht. Hierin wor den alle aan de bewaring gebleven eerste exemplaren van het Aanvraagformulier Kad. no. 15 gebundeld. Het vormt de inven tarislijst van de appartementstekeningen. Alle in verband met de splitsing in appartementen op te maken metingsstaten worden als spoedstaten met voorrang behandeld. Het hoofd van het bureau zendt de spoedstaat na ondertekening naar de hypotheekbewaarder. Wijziging van lief paclifbesluif Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot wijzi ging van het Pachtbesluit. Nadat de Commissie tot herziening van de pachtwetgeving onder voorzitterschap van Prof. Mr Dr G. van den Bergh in het voorjaar van 1950 haar rapport had uitgebracht, is de voorbe reiding van de nieuwe Pachtwet ter hand genomen. Deze voor bereiding verkeert thans in een gevorderde staat, zodat de in diening van het ontwerp ener nieuwe Pachtwet in de loop van dit zittingsjaar kan worden tegemoetgezien. Dit betekent, dat het Pachtbesluit nog enige tijd zal moeten blijven gelden. Mede in verband met van verschillende zijden uitgeoefende aandrang, werd overwogen of wellicht op een enkel punt zó dringend behoefte aan wijziging van het Pachtbesluit zou bestaan, dat niet op de totstandkoming van de nieuwe Pachtwet zou kunnen worden ge wacht. Na onderzoek van deze vraag bleek, dat deze behoefte ten aanzien van een tweetal punten bestaat. Het ontwerp van wet bevat daaromtrent wijzigingsvoorstellen. De wijzigingen kunnen worden voorgesteld, omdat deze niet van ingrijpende aard zijn. Bij de behandeling van de nieuwe Pachtwet zal gelegenheid be staan de vele vragen, welke bij deze materie rijzen, in haar samen hang te beschouwen en daarover een beslissing te nemen. Volgens artikel 30, derde lid onder 4°, van het Pachtbesluit moet het verzoek van de pachter tot verlenging van de pacht overeenkomst worden afgewezen, indien de verpachter of een van 73

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 33