blok in de ruilverkavelingskosten aan de plaatselijke commissie worden overgelaten. Wel is het de ondergetekende bekend, dat de hierboven genoemde commissie overleg heeft gepleegd met de plaatselijke commissie, en wel in het bijzonder voor wat betreft de verhouding, waarin elk der kavels van de door de ruilverka veling aangebrachte verbeteringen heeft geprofiteerd. 4. Een verhoging van polderlasten vindt als regel na uitvoering van ruilverkavelingswerken plaats. Dit is een noodzakelijk gevolg van het feit, dat de werken, welke door de ruilverkaveling zijn tot stand gebracht en welke in Kruiningen o.a. bestaan uit meerdere kilometers wegen en waterlossingen, moeten worden onderhouden om blijvend aan het doel te kunnen beantwoorden. De ondergetekende is echter van mening, dat de polderlasten aanzienlijk meer zouden zijn gestegen, indien langs andere weg dan ruilverkaveling door de polder verbeteringswerken zouden zijn uitgevoerd. 5. Na hetgeen hieromtrent in het vorenstaande is opgemerkt, behoeft deze vraag naar de mening van de ondergetekende geen nadere beantwoording meer. Uitslag stemmingen ruilverkaveling» Op de vergadering van 22 Januari 1953, gehouden te Oss onder voorzitterschap van de Heer Mr. T. A. M. Heere, lid van het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Noord-Brabant, is besloten tot ruilverkaveling van het blok „Land van Megen", ge legen onder de gemeenten Lith, Megen, Oss, Berghem en Appeltern. De oppervlakte van het blok bedraagt 3965,4467 ha, het aantal stemgerechtigden beliep 2086. Tegen stemden 67 eigenaren, een oppervlakte van 638,1069 ha vertegenwoordigend. Op de onder voorzitterschap van de Heer W. F. P. Boshouwers, lid van het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Gelderland, op 13 Januari 1953 te Beltrum gehouden vergadering, is besloten tot ruilverkaveling over te gaan van het blok „Beltrum 11". De oppervlakte van dit onder de gemeenten Eibergen en Ruurlo gelegen blok bedraagt 141,7150 ha. Van de 311 stemgerechtigden stemden 19 eigenaren, een opper vlakte vertegenwoordigend van 33,7568 ha, tegen, terwijl ingevolge artikel 34, lid 2 sub 2 van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938 2,2780 ha buiten beschouwing bleven. De Centrale Cultuurtechnische Commissie was op deze ver gadering vertegenwoordigd door haar lid de Heer B.A.A.Engel- bertink. Tevens werd besloten over te gaan tot ruilverkaveling van het blok „Schanswetering" (prov. Overijssel), de oppervlakte van welk 80

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 40