Vrijdag 14 November 13*15—17*15* Oppervlakteberekening bijlagen: een veldwerk van perceelnr. 5181; een veldwerk van perceelnrs. 5182 a 5189. Opdracht: Het perceel 5181 wordt gesplitst in de percelen 5182 a 5189. De grootte van perceel 5181 is indertijd vastgesteld op 610 ca. Bepaal de grootten van de percelen 5182 a 5189, zoveel mogelijk door gebruikmaking van de meetgetallen en ontleen de overige gegevens aan een kaartering op schaal 1 250. Voer de grootte- berekening uit in een formulier nr. 8 (Kad. nr. 33) met gebruik making van de aanduidingen m meetgetal) en g grafisch) bij de factoren van berekening. Belanghebbenden wordt aangeraden zich ook op de hoogte te stellen van de overige opgaven van het onderzoek voor landmeet kundig ambtenaar A, die niet in ons Orgaan gepubliceerd kunnen worden, omdat zij daarvoor te omvangrijk zijn. Geïnteresseerden kunnen zich wenden tot het Secretariaat. Boekbespreking Driemaandelijks bericht betreffende de Zuider zeewerken, Jaarg. 33, 2e kw. 1952. Uitgegeven door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Prijs f 0.50. In deze mededelingen betreffende de werkzaamheden voor de afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee komen reeds ver scheidene bijzonderheden voor over de aan te leggen Oosterpolder. Gronden benodigd voor de aanleg van een toegangsweg tot deze Oosterpolder ten Westen van Kampen werden aangekocht en de uitvoering van dit 1600 m lange wegvak aanbesteed. Het werkje bevat o.m. een fraaie foto van het vierkante stadje Elburg, op welke afbeelding men tevens kan zien het begin van de leidam en de eerste gedeelten van de dijk van de nieuwe Oosterpolder. Door de berichten over het wetenschappelijk onderzoek van de bodem van het Noord-Sloe, gelegen ten Noorden van de ver- bindingsdam tussen Walcheren en Zuid-Beveland (de bodem- kaartering was op 1 Juli gereed) worden we pijnlijk herinnerd aan de grote ramp, die ons land in Februari jl. heeft getroffen. 90

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 50