Veel arbeid, ook op wetenschappelijk gebied, is in het geteisterde gebied geheel of gedeeltelijk waardeloos geworden. In de Noordoostpolder waren op 1 Juli 1952 in totaal 636 be drijven verpacht, met een gezamenlijke oppervlakte van ruim 17.000 ha. Op ongeveer 280 ha zijn staatslandbouwbedrijven ge vestigd. De kadastrale inmeting van de in cultuur gebrachte gebieden is reeds zover gevorderd, dat het Bureau voor Buitengewoon Landmeetkundig Werk te Zwolle het werk heeft overgedragen aan de Bijhoudingsdienst. Op 1 Juli 1952 was ongeveer 50.200 ha gemeten, de 2866 ha buitenwater hieronder begrepen. In totaal waren toen 76 plans kadastraal toegepast, terwijl zes verzamel kaarten in gebruik waren genomen. Naast bovenbedoelde arbeid is veel ander landmeetkundig werk verricht. Ten behoeve van de afdeling Domeinen kwamen gereed uitzettingen van gronden en kaarteringen voor de vestiging van middenstands- en industriële bedrijven en de uitgifte van terreinen voor particuliere woningbouw. Verschillende overzichtskaarten voor de te verpachten bedrijven werden gemaakt, alsmede kaartwerk van zeer verschillende aard, als b.v. pachtaktekaartjes, erfsituaties van te maken brandstoftanks, kippenhokken, silo's, kapbergen, kapschuren, bewaarplaatsen en loswallen, demonstratiekaarten, detailsituaties van voorgestelde wijzigingen in het verloop van de domeingrens en overzichts kaarten van de infiltratiegebieden. De domeinstamplans zijn gereed. Voor de Cultuurtechnische afdeling werden vele kavels inge meten en oppervlakken van de verhuurde vlas- en aardappelkavels bepaald. Voor de infiltratie, de drainage en de klinkbepaling werden wederom waterpassingen verricht en hoogtekaarten samengesteld. In samenwerking met de Dienst voor het bodemkundig onder zoek werden metingen verricht aan de Veluwekust en ten Noorden van de Sloedam. Het bosgebied bij de dorpen in deze polder en bij Kuinre werd in kaart gebracht. Ten behoeve van de Bouwkundige afdeling tenslotte werden, voor de aanleg van riolering en bestrating, voor het leggen van kabels en buizen, voor woning- en boerderijenbouw vele terrein uitzettingen en waterpassingen verricht. Van het kustgebied tussen Harderwijk en Kampen werd kaartwerk met verschillende kadastrale gegevens en hoogtelijnen samengesteld. De kaarten op schaal 1 500 voor de wegenlegger van de Uiterdijkenweg en de Kuinder- weg kwamen gereed. Ook werd de gemeentegrens tussen Urk en het Openbaar Lichaam, „de Noordoostelijke Polder" uitgezet. 91

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 51