Het verheugt ons, dat enkele leden van de Tweede Kamer deze materie hebben besproken. Naar de mening van deze vertegenwoordigers is vooral het vacantieverlof voor jeugdige ambtenaren, dat niet meer dan 1215 dagen per jaar bedraagt, zeker te kort. Zij bevelen aan, deze toestand te verbeteren. De regeling van het vacantieverlof zal binnenkort in de Centrale Commissie voor G.O. in behandeling komen. Het georganiseerd overleg. Uit opmerkingen van leden der Tweede Kamer is gebleken dat men, hoewel erkentelijk voor de wederinstelling van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg volgens de daarvoor wette lijk vastgestelde regelen, niet overtuigd is, dat hiermede nu een apparaat is verkregen, hetwelk in het kader van de huidige be drijfsorganisatorische opvattingen aan redelijk te stellen eisen voldoet. Zij meenden dit in twijfel te moeten trekken. Naar hun ge voelen is de gang van zaken zodanig, dat de vertegenwoordigers der Centrales van Overheidspersoneel hun wensen kenbaar maken en dat de representanten van de Regering zulks aanhoren en aan de Regering overbrengen. Daarna volgt, vaak maanden nadien, een mededeling, dat de Regering ten aanzien van de geuite ver langens in een bepaalde zin heeft beslist. Daarmede is dan het „overleg" ten einde. Indien dit inderdaad het juiste beeld zou vormen van het be raad „op hoog niveau" tussen de Regering en haar werknemers, dan is daarmede voldoende verklaard waarom, telken jare opnieuw, de leden der Staten-Generaal van alle zijden worden benaderd om diverse ambtenarenzaken bij de behandeling van hoofdstuk V der Rijksbegroting ter sprake te brengen. Dan moge, aldus deze leden, de Regering een voorbeeld nemen aan het beraad, hetwelk in sommige gemeenten in de Commissies van Overleg tot wasdom is gekomen en in de regel tot positieve uitkomsten leidt, alsook aan het informele overleg bij het Staats bedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, waarvoor bij grote groepen van ambtenaren oprechte waardering bestaat. Men verzocht de Minister te bevorderen, dat ook het rijks- overleg zou uitgroeien tot een instituut, waarin zoveel mogelijk zaken kunnen worden gedaan. Naast de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg be staan echter de Bijzondere Commissies. Ook hier blijft naar de mening van zeer vele ambtenaren sedert de bevrijding een on bevredigende toestand bestendigd. De veel te strenge geheimhouding mishaagt de leden der vak verenigingen. Het maakt hen wantrouwend, ook jegens de be stuurders, en brengt het in wezen noodzakelijke overleg in dis- crediet. 95

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 55