Ontwerp nieuwe Boswet. (Wijziging Wet op de Grondbelasting.) Op het bosbedrijf drukken vrij zware fiscale lasten. Wij herinneren b.v. aan bepalingen in de Successiewet en aan de omzetbelasting, de straatbelasting en de waterschapslasten. Nieuwe regelingen dezer fiscale lasten zijn echter in het voorontwerp van de aan hangig gemaakte nieuwe Boswet niet voorgesteld. Omtrent de Grondbelasting wordt voorgesteld, dat bij aanleg van bos op woeste gronden de verhoging van de belasting eerst ingaat na 40 jaar (dus niet na 28 jaar). Kaalslag wordt aangemerkt als een argument voor vermindering van de belastbare opbrengst, terwijl men de verplichte herbebossing gelijk wil stellen met aanleg op woeste gronden. Ook daarvoor geldt dan de langere termijn. Een en ander zal er zeker toe bijdragen, dat men zich met meer ambitie werpt op dit voor ons land zeker zeer noodzakelijke bedrijf. Gecombineerde Sectie-vergadering van het Nederlandse ge nootschap voor documentreproductie* Het Bestuur van het N.G.D.R. heeft zich bezonnen op de wenselijkheid om de Secties Overheid en Ondernemingen, alsmede de commissie voor Bibliotheken en Archieven te brengen tot een gemeenschappelijk optreden inzake de documentreproductie. Op 4 Februari j.l. is te Utrecht een gecombineerde vergadering gehouden, waar een nieuwe gecombineerde Sectie is gekozen, bestaande uit de heren: W. C. Schoonheim, Voorzitter, (Ministerie van Financiën), privé- adres: Heulstraat 17, Den Haag. J. W. de Wit, Secretaris (N.V. Alg. Kunstzijde Unie, Arnhem), privé-adres: Jos. Israëlslaan 155, Arnhem. L. Juliard (Chef afd. Tekenarchief Lichtdrukkerij, N.V. Philips'- Telecommunicatie Industrie, v/h N.S.F.), privé-adres: Diepen- daalselaan 131, Hilversum. Splinter, p/a N.V. Bataafsche Petroleum Maatschappij, Carel van Bylandtlaan 30, Den Haag, Chef afd. Fototechnische Dienst. Dr S. Hart (Secretaris Gemeente-Archief, Amsterdam), privé-adres Uiterwaardenstraat 155 II, Amsterdam-Z. De bestuursleden van de samengesmolten secties zijn bij deze fusie afgetreden. Na de opening door de heer Mr H. v. Leeuwen werden ver schillende mededelingen gedaan over de stand van het N.G.D.R. Ook werd de voorbereiding voor een tentoonstelling reprografie 1953 besproken. Na de lunch gaf de heer Th. H. v. d. Meulen van de afdeling 96

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 56