Technische efficiëncy en Organisatie N.V. Philips, een algemeen overzicht van de verschillende mogelijkheden, die de document- reproductie biedt. Er volgde een levendige gedachtenwisseling over de verschillende onderwerpen, welke door de gecombineerde sectie in studie ge nomen kunnen worden. Algemene vergadering van Belgisch Kadasterpersoneel* In November j.l. werd te Brussel de algemene vergadering van de Federatie van het personeel van het (Belgisch) kadaster gehouden. In Comité I (Federale Statuten, voorzitter: H. van de Vijver) werd het voorstel tot wijziging der statuten na het aanbrengen van verschillende amendementen aangenomen. Comité II (Syndicale- en beroepsvraagstukken: voorzitter: O. de Bree) hield zich in hoofdzaak bezig met de noodzakelijk geworden reorganisatie der kadastrale diensten. Daadwerkelijk overleg met het personeel werd als algemeen principe voorop gesteld. Andere onderwerpen als b.v. uitbreiding van de Speciale Dienst, vermeerdering van het aantal controles en gebieden, opvoering van de verantwoordelijkheid van de landmeters, benoeming in elk gebied van bevoegd technisch personeel en reorganisatie van de bewaringen werden in een levendig gesprek diepgaand onderzocht. Comité III (Federale inrichting), voorgezeten door R. Pirlot van Namen, besprak de benoeming van afgevaardigden voor het Kartel der Onafhankelijke Syndicalen van Openbare diensten. Er is een oproep uitgegeven om het Kartel de Belgische C.R.P.) in zijn vertegenwoordiging in de verschillende Raden van Advies uit te breiden en te versterken. De Algemene Raad kwam later bijeen onder voorzitterschap van de federale voorzitter R. Langouche. Alle provincies waren met een delegatie aanwezig. Er werd fel geprotesteerd tegen de te sterke verlaging der vergoedingen voor werkelijke uitgaven op reis, hetgeen zonder overleg met het per soneel geschiedde, waardoor die vergoedingen nu absoluut onvol doende zijn. Nadat het financiëel beleid en het jaarverslag waren goed gekeurd, gaf collega C. de Neuter, die na zijn reis naar de Bel gische Congo weer enthousiast zijn omvangrijke taak in de vak beweging opnam, een overzicht van de syndicale- en beroeps vraagstukken, terwijl Van de Vijver een uiteenzetting gaf inzake de voorstellen tot wijziging der kadastrale omschrijvingen. Een deputatie, bestaande uit de Heren R. Langouche, O. de Bree en C. de Neuter, werd op 18 November ontvangen door de Direc teur van het Bestuur van het Kadaster. 97

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 57