Het officiële diploma zal deze onderdelen duidelijk moeten vermelden. Voor één tentamen wordt dan slechts de toestemming uitgereikt om de arbeid te verrichten, welke behoort tot dat speciale onderdeel. Daarenboven acht men het gewenst, dat candidaten op de hoogte zijn van de uitzetting van wegen en dergelijke arbeid, analoog aan dat deel van het examen der Ingenieurs-Geometer. De schrijver van het artikel (zie „Der Vermessungstechniker" van Januari 1953) stelt daarom voor, genoemde veranderingen onverwijld vast te leggen in het Bondsreglement van 15 Mei 1946. Het Zwitserse beroepsregister voor Ingenieurs, Architecten en Technici. In het vakorgaan van onze Zwitserse zusterorganisatie lezen wij, dat aanmelding van landmeetkundige technici voor het nieuw ingestelde beroepsregister kan plaats hebben, mits aanvrager als landmeetkundige werkzaam is, het officiële vakdiploma bezit en de leeftijd van 27 jaar heeft bereikt. De aanmeldingsformulieren, bekrachtigd door de handtekening van twee bevoegde beoordelaars, worden via het Bondsbestuur bij de Commissie van Uitvoering voor het Register ingeleverd. De beroepsregisters worden kantonsgewijs ingericht. De eerste uitgave kan in het voorjaar worden tegemoet gezien. De gegadigden moeten een inschrijvingssom betalen van Zw. fr. 80. Hoewel dit register nog thans een particulier karakter draagt, worden reeds pogingen aangewend het om te vormen tot een officiële publicatie. In verschillende kantons is reeds een wet in voorbe reiding, die de ingeschreven beroepen en titels beschermt. Onze Zwitserse zusterorganisatie hecht aan de inschrijving grote waarde en beschouwt de instelling van het beroepsregister als een zaak van buitengewoon belang. De overstromingsramp. Betuigingen van deelneming uit het buitenland. Met gevoelens van grote erkentelijkheid vermelden wij hier, dat de Vereniging van Technische ambtenaren van het Kadaster via de redactie van dit orgaan brieven met betuiging van deel neming mocht ontvangen van de Secretaris-Generaal van het Natio naal Syndicaat van het kadaster en der technische rijksdiensten in Italië, van het verbond van Zwitserse landmeetkundigen (V.S.V.T.) en van de Federatie van Belgisch kadasterpersoneel. In alle brieven werd steun toegezegd langs de nationale comite's. Het doet weldadig aan, deze verbondenheid met de getroffenen in ons land te ervaren. Ook langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de welkome mededelingen. In de antwoorden hebben wij van onze gevoelens van dank baarheid blijk gegeven. 99

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 59