De 23e Algemene Vergadering van de Zwitserse Vereniging van Landmeetkundigen* Op 1 Maart jl. werd te Solothurn in Zwitserland de 23e Al gemene Vergadering van de Zwitserse landmeetkundigen gehouden. Behalve de jaarverslagen van voorzitter, arbeidsbemiddelaar en redacteur werden ook behandeld de financiële overzichten en be grotingen van de Vereniging, de ontworpen arbeidsovereenkomst, pensioenfonds en het ingestelde beroepsregister. Voor de jubileumvergadering in 1954 werden voorbereidende besprekingen gevoerd. De antwoordbrief van onze Vereniging op de betuiging van deelneming aan de Nederlandse overstromingsramp werd als in gekomen stuk ter kennis van de vergadering gebracht. Ir P* F. Mesu ere-doctor te Wageningen* In aanwezigheid van de ministers Mansholt en Staf heeft de senaat van de Landbouwhogeschool te Wageningen gistermiddag na de diesrede van de rector magnificus aan ir P. F. Mesu het ere-doctoraat verleend. De promotor prof. ir F. Hellinga memo reerde de verdiensten van de heer Mesu, die hij de grootmeester van de cultuurtechniek noemde. Na de oorlog werd dank zij het werk van ir Mesu door het verbeteren van oude cultuurgronden een landwinst verkregen, gelijk te stellen met bijna 40.000 ha nieuwe grond. Zijn stuwende kracht, aldus prof. Hellinga, schiep een groep deskundigen op de grens van de landbouwkunde en waterbouwkunde, die hier en in het buitenland hun sporen hebben verdiend. De uitvoering van het gedurfde plan van de herver kaveling van Walcheren, dat door ir Mesu is uitgedacht, kan een goede leerschool blijken te zijn voor de herverkaveling, die ge paard moet gaan met het herstel van de getroffen gebieden. Dr ir Mesu besprak na zijn dankwoord verschillende aspecten van de inpoldering en de ontginning. Aandacht wijdend aan de overstromingsramp zei hij, dat ten aanzien van de ontzilting en waterkering de vraagstukken slechts kunnen worden opgelost door nauwe samenwerking tussen Delft en Wageningen. Voor de cul tuurtechniek achtte hij op het gebied van de ruilverkaveling een grote taak weggelegd. Ook een zeer groot arbeidsveld is er voor de Wageningse ingenieur in de minder ontwikkelde gebieden, waar hij kan meehelpen honger en gebrek van de bevolking te bestrijden. De belangstelling voor deze ere-promotie was buitengewoon groot. Het aantal zitplaatsen in de aula was te klein. 100

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 60