1. Is het de Minister bekend, dat bij de grote ruilverkaveling in het Koningsven onder de gemeente Ottersum (L.) van circa 2800 hectare een klein gemeente-eigendom van 17 hectare (0,6 de Diepen of de Biezen genoemd, wegens zijn wetenschappelijke waarde als natuurgebied is aangewezen? 2. Is het de Minister bekend, dat, onder verantwoordelijkheid van de burgemeester dezer gemeente, op dit laatste stukje gemeen telijk natuurgebied, nadat het was aangewezen, het houtgewas is gerooid en de stobben ten dele wederrechtelijk zijn verwijderd, waarna proces-verbaal tegen het gemeentebestuur is opgemaakt, waarop er brandstichting op dit terrein heeft plaats gevonden en het gemeentebestuur er een tractorploeg op heeft gezet? 3. Is het de Minister bekend, dat voornoemde burgemeester voorzitter is van de plaatselijke commissie, als bedoeld in de ruil- verkavelingswet, welke aan het gehele verkavelingsplan, inclusief het kleine reservaat, haar goedkeuring heeft verleend, waarna het gebruikelijke subsidie is toegekend en de verkaveling tot uitvoering is gekomen? 4. Is de Minister bereid zijn oordeel uit te spreken over het be leid van voornoemde ambtsdrager, die aldus in zijn ene kwaliteit heeft doen vernietigen wat hij in zijn andere hoedanigheid op zich heeft genomen te behoeden, en welke consequenties trekt de Minister hieruit? Ruilverkavelingen „Kampereiland" en „Hcoghaghorst" aangenomen* Op de op 4 Juni 1953 onder Voorzitterschap van de Heer H. de Vroome, Lid van het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Overijssel, te Kampen gehouden stemmingsvergadering, is de ruilverkaveling van het blok Kampereiland" gelegen onder de gemeenten Kampen en Genemuiden aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 7116*71*00 ha, het aantal stemgerechtigden 292. Tegen stemden 91 eigenaren, een opper vlakte vertegenwoordigend van 616.01.27 ha, terwijl ingevolge artikel 34, lid 2, sub 2 van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938 buiten beschouwing bleef 8.48.64 ha. Ook werd aangenomen de ruilverkaveling van het blok ,,Hoog- haghorst", gelegen onder de gemeente Diessen (N.-Br.), welk blok 55.47.79 ha groot is. Van de 67 stemgerechtigden stemden 20 eigenaren tegen (de oppervlakte, die deze vertegenwoordigden, was 35.23.09 ha!). Nieuwe aanvragen Ruilverkaveling* Na de in het Mei-nummer gepubliceerde kwamen bij de Cen trale Cultuurtechnische Commissie te Utrecht nog de volgende aanvragen om ruilverkaveling binnen: 161

Orgaan der Vereeniging TAK | 1953 | | pagina 25